Lise-Ön Lisans-Lisans GİB 2315 Kamu Personeli Alımı

Lise-Ön Lisans-Lisans GİB 2315 Kamu Personeli Alımı

Liseyi ön lisans lisans mezunu kişiler arasında gelir idaresi Başkanlığı 2315 kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Güncel personel alımı ilanına göre GİB genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak 2315 memur alınacaktır. İşte personel alımı ilanı...

Memur olarak atanmak için iş ilanları arayanlara müjde! GİB Lise veya ön lisans ya da lisans mezunu kişiler arasından memur alıyor. Kamu personeli alımı için ilanlar yayınlayan Gelir İdaresi Başkanlığı 2315 kontenjan açtığını duyurdu.

Personel Alımı İçin Alınan Karar

“Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadrolarda ekli listede gösterildiği şekilde değişiklik yapılmasına 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 7 inci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Alımı Yapılacak Unvanlar Neler?

Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı, Gelir Uzmanı, Tekniker, Teknisyen, İç Denetçi, Devlet Gelir Uzmanı gibi kadrolara atama yapılması beklenmektedir.

Nerelere Alımlar Var?

Resmi gazete yolu ile yayınlanan personel alımı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için alımların yapılacağı teşkilat sıralaması şu şekilde olmuştur; Merkez 215 Kişi, Taşra 2100 Kişi olmak üzere toplamda 2315 kişilik personel alımı yapılacaktır.

Hangi Şartlarda Alımlar Yapılacak?

Kamu personeli alımı iş ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar için alımlarda her kurumun alım yaparken istediği şu şartlar isteniyor; kamusal haklarından mahrum olmama, görevini devamlı olarak yapmasına engel durumu olmama, herhangi bir SGK kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma vb. memurlar kanununda yer alan şartlara sahip olma şartları ile alımlar yapılıyor.

Kamu Memur Alımı Başvuru Şekli

Kamu personel alımı için başvurular henüz başlamamıştır. Önümüzdeki dönemlerde personel alımı için başvuruların başlayacağı belirlenmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.