Kültür ve Turizm Müdürlükleri En Az Lise 500 Personel Alımı Başvuruları

Kültür ve Turizm Müdürlükleri En Az Lise 500 Personel Alımı Başvuruları

Kültür ve Turizm Müdürlükleri bünyesinde çalıştırılmak üzere en az lise mezunu 500 personel alımı açıklamaları yayınlandı. Ülke genelinden hemen hemen tüm şehirlere yapılacak kamu personeli alımı için başvurularda aranan şartlar neler?

Kültür ve Turizm Müdürlüklerine Bakanlık tarafından yapılan en son ilan açıklamaları ile 400 personel alımı yapılacak. En az lise mezunları arasından Güvenlik Personeli ve Temizlik personeli olarak yapılacak olan alımlar için ayrıntılı açıklamalar içekleri haberimizde.

En Az Lise Mezun Güvenlik Görevlisi 400 Devlet Personeli Alımı

En az lise mezunu güvenlik görevlisi 400 devlet personeli alımı içerisinde;

Lise Mezunu Erkek adaylar arasından 195 kişi Güvenlik Görevlisi olarak KPSS P94 puanı en az 55 olan kişiler arasından 2020 yılı puanları esas alınarak ve 17Aralık 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün alamamış adaylar alınacak.

Lise mezunu Bayan Güvenlik Görevlisi olarak 20 kişi yukarıdaki belirtilen ana şartları ve ilan içeriğindeki diğer şartları taşıyanlar arasından alınıyor.

Önlisans mezunu Erkek Güvenlik Görevlisi 179 kişi kamu personeli alımında ise adayların herhangi bir önlisans programı mezunu olması, 2020 yılı KPSS P 93 puanı en az 55 olan ve 17 Aralık tarihi ile 36 yaşından gün almamış adaylar arasından seçilecek.

Önlisans mezunu Kadın Güvenlik Görevlisi ise 6 kişi erkekler için yukarıdaki aynı şartlar ile alınacak.

Temizlik Görevlisi 100 Devlet Personel Alımı

Lise mezunu erkek temizlik görevlisi alımı 79 devlet personeli alımı için adayların 2020 KPSS P94 puanı en az 55 puan olan, 17 Aralık 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olan kişiler arasından seçilecek.

Lise mezunu kadın temizlik görevlisi alımı 21 personel alımı için yine erkek adaylar için yazılan başlıca şartlar aranıyor.

Türkiye Geneli İl Kültür Turizm Müdürlükleri Personel Alımı Başvuruları

İl Kültür ve Turizm müdürlükleri personel alımı için şartları taşıyan personel adaylarının 07 Aralık 2021 tarihi ile 17 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.go.tr” internet adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum