Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM 122 Kamu Memur Alımı Başvuruları Bitiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM 122 Kamu Memur Alımı Başvuruları Bitiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Görev Almak İsteyenlere Son Çağrı: 122 Memur İçin Başvurular Sona Eriyor. Bakanlık, yayımladığı son ilan ile Vakıflar Genel Müdürlüğü kapsamında 122 kamu personeli alımı 9 Haziran 2024 te bitecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, vatandaşlara kültür ve sanatla iç içe bir kariyer fırsatı sunuyor. Bakanlık, yayımladığı son ilan ile Vakıflar Genel Müdürlüğü kapsamında 122 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çeşitli birimlerinde görevlendirilmek üzere farklı niteliklerde adaylar aranırken, başvuruların 9 Haziran 2024 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Farklı Alanlarda Geniş Kariyer İmkanları

Bu alım ilanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler için kamu memur alımı önemli bir fırsat sunuyor. İlan kapsamında;

Büro Personeli alımı,

Avukat alımı,

Mühendis alımı,

Koruma ve güvenlik görevlisi alımları,

Temizlik görevlisi alımı,

Şoför alımı gibi farklı alanlarda görev alabilecek nitelikte toplam 122 kamu personeli istihdam edilecek. Her pozisyon için adaylardan farklı nitelikler aranmaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kamu personeli alımına başvuracak adayların genel olarak aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmemiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma veya iflasa karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.

Bunların yanı sıra her pozisyon için özel olarak aranan şartlar ile başvuru için gerekli belgelerin listesine Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden ulaşılabilir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adayların başvurularını 09 Haziran 2024 tarihine kadar elektronik ortamda yapmaları gerekiyor.

Başvurular, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak alınacak.

Adaylar, başvurularını yaparken gerekli belgeleri de sisteme yüklemeleri gerekiyor.

Kültür ve sanatın bir parçası olmak, ülkemizin kültürel mirasına katkı sağlamak isteyen ve belirtilen şartları taşıyan tüm adayları bu önemli fırsatı kaçırmamaya davet ediyoruz.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.