Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 Kamu Personel Alım (lise önlisans lisans)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 43 kamu personel alım ilanı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Bakanlık ilanına başvuru yapacaklar lise, önlisans ve lisans mezunu olması isteniyor. Başvuruları nasıl yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 43 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacaklar için şartları ve tarihleri paylaşıldı. Bakanlık ilanına lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecektir. Yayınlanan ilan açıklaması ve içeriği adaylara şöyle sunuldu;

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğü) 43 işçi alımı yapılacak. Kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmez.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İşletme Müdürlüğünde çalışmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinin 2 nci fıkrasının (ğ) bendi gereğince, Ek-1 tabloda kontenjan dağılımı ve asgari nitelikleri gösterilen unvan ve pozisyonlarda istihdam edilmek üzere mülakatla Otuz üç (33) işçi alınacaktır.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Özel hayata ve özel hayatın gizliliğine, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hükümlü olmamak ve bu suçlardan hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak. Erkek adayların; askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması isteniyor.

kultur-ve-turizm-bakanligi-kamu-personel-alimi.jpgkultur-ve-turizm-bakanligi-memur-alimi.jpg

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 16 Temmuz 2021 günü mesai saati bitimine kadar, şahsen Bakanlığı Döner Sermaye işletmesi Merkez Müdürlüğüne (Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 06330 Çankaya / Ankara) adresine yapılacaktır. 16 Temmuz 2021 günü mesai saati bitiminden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.