Kültür Turizm Bakanlığı 2 Şehirde 8 Sözleşmeli Personel Alacak

Kültür Turizm Bakanlığı 2 Şehirde 8 Sözleşmeli Personel Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre 8 sözleşmeli personel alımı yapılacak. 6 farklı branşta 2 şehirde yapılacak olan alım ilanına dair kontenjan dağılımı ve müracaat için gerekli olan kriterler haberimizde...

Sözleşmeli Personel Alımı İş İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. İstanbul ve Ankara illerinde yapılacak olan alım ilanına ikamet şartı aranmadan 81 şehirden başvuruların kabul edileceği açıklandı. İşe alımlar kurum tarafından yapılacak olan sınav ile yapılacak olup, adayların değerlendirilmesi ise KPSS puan sıralamasına göre gerçekleşeceği belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını size sunduk.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

2 Mimar Alımı: Ankara (1) ve İstanbul (1) ilinde yapılacak olan alım ilanı için adayların lisans düzeyinde mimarlık bölümlerinden mezun olmuş olması gerekmektedir. Ayrıca arazi ve şantiye şartlarında çalışmanıza engel herhangi bir probleminizin bulunmaması istenmektedir.

1 İnşaat Mühendisi Alımı: Lisans düzeyinde inşaat Mühendisliği Bölümü mezunlarından alım yapılacağı açıklanmıştır. Şantiye şartlarında çalışmanızı engelli sağlık probleminin bulunmaması istenmektedir. Ankara’da alım olacaktır.

1 Elektrik – Elektronik Mühendisi Alımı: Elektrik elektronik mühendisliği lisans mezunu olmanız istenmektedir. Ankara’da alım olacaktır.

1 Bilgisayar Mühendisi Alımı: Ankara'da mühendislik fakültelerinde okutulan bilgisayar mühendisliği lisans programı mezunlarından alım yapılacaktır.

1 Makine Mühendisi Alımı: Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okutulan makine Mühendisliği Bölümü mezunlarından İstanbul elinde istihdam yapılacaktır.

1 Şehir Plancısı Alımı: Mimarlık veya mühendislik fakültelerinde bulunan şehir ve bölge planlama lisans mezunlarından alım yapılacağı açıklanmıştır. İstihdam Ankara ilinde gerçekleşecektir.

KPSS Şartı

İlana müracaat etmek isteyen adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının B grubu P - 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olması gerekmektedir. Yapılacak olan sınava katılacak olan adaylar KPSS puan sıralamasına göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 30 Ekim 2023 – 13 Kasım 2023 tarihleri arasında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden online olarak alınacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.