Kültür Bakanlığı Milli Saraylar 30 Kamu Personel Alımı 2 Haziran Son

Kültür Bakanlığı Milli Saraylar 30 Kamu Personel Alımı 2 Haziran Son

Milli Saraylar 30 kamu personeli alımı başvuruları 2 Haziran tarihinde sona eriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Milli Saraylar İdaresi, tarihi ve kültürel mirasımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak gibi önemli bir misyonu üstleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 30 Kamu Personel Alımı Başvuruları!

Milli Saraylar, bünyesinde istihdam etmek üzere 30 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. Kamu personeli alımı kapsamında gerçekleşecek olan başvurular, 2 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Ülkemizin en değerli tarihi ve kültürel mekanları arasında yer alan Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı gibi pek çok önemli yapının güvenliğinden sorumlu olacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak.

Özel Şartlar:

En az lise mezunu olmak,

Güvenlik görevlisi olarak en az 2 yıl deneyimli olmak,

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek olmak.

Başvuru yapacak adayların, istenen belgelerle birlikte 2 Haziran 2023 tarihine kadar Milli Saraylar İdaresi'nin resmi internet sitesi üzerinden veya şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Milli Saraylar bünyesinde görev almak, tarihi ve kültürel mirasımızın korunmasına katkıda bulunmak isteyen ve belirtilen şartları taşıyan tüm adaylara duyurulur.

Başvuruları 2 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaktır. Başkanlığımıza şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru detayları ve kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.