Kültür Bakanlığı 6 Branşta 8 Personel Alımı Yapacak

Kültür Bakanlığı 6 Branşta 8 Personel Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından güncel ilan yayımlandı. Yayımlanmış olan ilana göre 6 farklı branşta 8 personel alımı yapılacağı açıklandı. 2 şehirde gerçekleşecek olan alım ilanı için kontenjan dağılımı ve başvuru için gerekli olan şartlar haberde.

Personel Alımı İş İlanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü bünyesinde personel alımı yapacağını açıkladı. Ankara ve İstanbul şehirlerinde yapılacak olan alım ilanı için ikamet şartının aranmadığı ve 81 ilden müracaatları kabul edileceği belirtildi. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sunduk.

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

1 şehir plancısı alımı: Lisans düzeyinde şehir ve bölge planlama bölümünden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

1 makine mühendisi alımı: Lisans düzeyinde teknoloji veya mühendislik fakültesinde okutulan makine mühendisliği Bölümü mezunlarından alım yapılacaktır.

1 bilgisayar mühendisi alımı: Bilgisayar mühendisliği lisans mezunlarından alım yapılacaktır.

1 elektrik elektronik mühendisi alımı: Üniversitelerin lisans düzeyinde elektrik elektronik mühendisliği bölümü mezunu olmanız gerekmektedir.

1 inşaat mühendisi alımı: Şantiye şartlarına uygun çalışmanızda engel olabilecek herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması ve inşaat mühendisliği bölümü mezunu olmanız istenmektedir.

2 mimar alımı: Arazi şartlarına uygun bir şekilde çalışabilecek ve lisans düzeyini mimarlık bölümünü tamamlamış olan adaylardan alım yapılacaktır.

KPSS Puan Şartı Var

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan kılavuzu incelendiğinde, adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları bu ilana başvuru yapmaları için yeterlidir.

Lisans düzeyinde alım yapılacağı için P - 3 puan türünde en az 70 taban puan almış olmanız gerekmektedir. Kurum tarafından yapılacak olan mülakat sınavına katılacak olan adaylar KPSS puan sıralamasına göre en yüksekten en düşüğe doğru yapılacak olan liste sonucuna göre sınava katılmaya hak kazanacaklardır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu ilana başvurular başlamış olup, son başvuru tarihi 13 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurular işe alım CBKİO üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.