Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı

Kültür Bakanlığı 2022 Yılı 10 Personel Alımı

Kültür Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı personel alımı yapacak. Adayların 35 yaşını aşmamış olması gerekiyor.

Kültür Bakanlığı 10 personel alımı yapacak. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanı olarak görev yapacak olan personeller, başvurularını 30 Aralık 2021 tarihine kadar yapacaklar. İlgili kadrolar için KPSS şartı gerekmiyor. Ancak YDS puanlarının bulunması gerekir.

YTB Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanı olarak görev yapacak olan personellerin Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, İngilizce, İtalyanca, Malayca, Rusça, Felemenkçe, Yunanca ve Fransızca dillerinden birine hakim olmaları gerekiyor. En az B sınıfı yeterlilik belgesine sahip olunması gerekiyor.

Adayların yapılacak sınavların sonucuna göre değerlendirmeleri yapılarak Başkanlık görev alanları belirlenecek. Sınavlarda Güncel konuların yanı sıra Türkçe anlam ve yazım bilgisi konusunda da sorular sorulacaktır.

Özellikle eleme sınavında tüm adayların genel kültür ve genel yetenek bilgilerinin yanı sıra Hukuk ve Uluslararası İlişkiler konusundaki bilgi birikimleri de dikkate alınacak. Sözlü sınavlarda geçerli not olarak 70 ve üzeri alınması ve diğer sınav ortalamalarının da 70 üzerine olması gerekiyor.

Kültür Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Koşulları ve Yeri

Kültür Bakanlığı personel alımı şartları için üniversitelerin Ekonomi, Finans, Reklamcılık, Siyaset Bilimi, Türkoloji, Türk Dİli ve Edebiyatı, Gazetecilik, Maliye, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, İstatistik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Adayların giriş sınavı kapsamında eleme sınavı ve yazılı sözlü sınava tabi tutulmaları gerekiyor.

Eleme sınavı 8 Ocak 2021 tarihinde yapılacak olup, 35 yaşından gün alan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

31 Aralık tarihine kadar devam edecek başvurular için adayların aşağıdaki belgeleri de iletmesi gerekecek:

-El yazısıyla yazılmış özgeçmiş

-SGK hizmet dökümü

-YDS sonuç belgesi

-Mezuniyet belgesi

-Yabancı diploması olanlar için YÖK denklik belgesi

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum