Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

Kültür Bakanlığı 2 Sözleşmeli Personel Alımı

T.C. Kültür Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor. Başvurular 375 Sayılı KHK kapsamında alınıp değerlendirilecek. Bakanlık başvuruları nasıl alacak. Sözleşmeli personel alımı başvurusu hangi tarihlerde alınacak.

Kültür Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Bakanlık personel alımı ilanlarına hangi şartlarda ve ne zaman başvuru yapılacağı ilan edildi.

Fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları değerlendirilirken, özel şartlar da dikkate alınacak. Elektrik, Elektronik ve Bilişim Mühendisliği mezunu adayların başvuruları dikkate alınacak. İki personel alımı yapılacak ilanda genel şartlar da açıklandı. Adaylar yazılı ve sözlü sınava tabi tutularak işe yerleştirilecek.

Başvuru Koşulları

Adayların ilgili lisans programlarından mezun olma şartları dışında bazı özel şartları da karşılaması gerekiyor. Kültür Bakanlığı personeli alımı için Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Kıdemli Sistem Uzmanı olarak görev yapacak personeller alınacak. Adayların en az 5 bin kişilik kullanıcısı bulunan altyapıya sahip sistemlerde çalışması ve deneyimlerini belgelemesi gerekiyor.

Güncel programlama dillerinden en az ikisinin bilinmesi gerekiyor. Sözleşmeli personel alımı Kültür Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan adaylar için son derece önemli olan diğer bir husus da 15 Kasım ile 3 Aralık tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları olacak.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adayların sözleşmeli personel başvurusu Kültür Bakanlığı adresinden gerçekleştirilecektir. Fotoğraflı kimlik belgesi ve SGK hizmet dökümünün yanı sıra aşağıdaki belgelerin de başvuru esasında bulunması gerekiyor.

Fotoğraflı özgeçmiş, SGK hizmet dökümü, transkript ve programlama dili belgesi isteniyor.

Başvuruların incelenmesinin ardından sonuçların değerlendirilmesi sonucu adaylar sınava tabi tutulacaktır. Sınavda başarılı olan ve istenen özelliklere sahip olan iki adayın işe girişleri yapılacaktır.

Sözleşmeli Bilişim Personeli olarak çalışacak adaylar, sözleşmede belirlenen ücretin 10 katına kadar maaş alabilme esnekliğiyle değerlendirilecektir. Uygulamalı sınav tarihi ve yeri 21 Aralık 2021’de açıklanacaktır. Sınava girecek olan adayların yazılı sınava katılmış olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.