Kültür Bakanlığı 1629 İşçi, Memur ve Kamu Personeli Alımı Başladı

Kültür Bakanlığı 1629 İşçi, Memur ve Kamu Personeli Alımı Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 işçi, memur ve kamu personeli alımı başvuruları başladı. 15 branşta 81 İl den başvuru kabul ediliyor. Kültür Bakanlığı personel alımı ilanlarına başvuru yapacaklar için kılavuzu sunduk.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1629 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

81 şehirden ilana başvuru kabul ediliyor. Koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli, kütüphaneci, temizlik görevlisi, şoför, mimar, aşçı, çocuk gelişimcisi, mühendis, bahçıvan, arkeolog, şehir plancısı, müze araştırmacısı, teknisyen ve tekniker alımı branşları olacak.

Güncel Memur Alımı Başvuru Yapma Şekli!

Başvurular elektronik ortamda 8 Şubat 2024 tarihi bitimine kadar yapılacak. Başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Her branşın ayrı özel şartları bulunuyor. Aşağıda sunduğumuz kılavuz içerisinden incelemeden başvuru yapmayınız.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Devlet İşçi Alımı Başvuru Şartları

Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlar ve ilan edilen münhal pozisyon için belirtilen özel şartlar aranır:

Türk Vatandaşı olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 (on sekiz) yaşını tamamlamış olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Güncel Kamu Personeli Alımı Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.