KPSS’siz O Şehirlerde 350 Kamu İşçi Alımı Yapılacak

KPSS’siz O Şehirlerde 350 Kamu İşçi Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu üzerinden güncel ilanlar bugün yayınlandı. Farklı şehirlerde 350 kamu işçi alımı yapılacağı açıklandı. Kurumlar tarafından yapılan açıklamalara göre KPSS’siz yapılacak olan alım ilanı için en az ilköğretim mezunu olacak.

Kamu İşçi Alımı İş İlanları

Kars Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü, Çayçuma Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü, İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Mardin Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 350 kamu işçi alımı yapılacaktır.

TYP kapsamında yapılacak olan alım ilanları için KPSS şartının aranmadığı kurumlar tarafından açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

İşçi Alımı İş İlanlar

315920 TYP iş ilan numarası ile: Kars / Merkez: Kars Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü; Son başvuru tarihi: 10 Kasım 2023.

315922 TYP iş ilan numarası ile: Zonguldak / Çayçuma: Çayçuma Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü: Son başvuru tarihi: 10 Kasım 2023.

315923 TYP iş ilan numarası ile: İzmir / Konak: İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü: son başvuru tarihi: 10 Kasım 2023.

316076 TYP iş ilan numarası ile: Mardin / Merkez: Mardin Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü. Son başvuru tarihi: 10 Kasım 2023.

TYP Nedir?

Toplum Yararına Program, işsizlikle mücadele amacı taşıyan ve kamu kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları gibi çeşitli kuruluşlarla iş birliği içinde yürütülen bir istihdam programını ifade eder. Bu program çerçevesinde, işsiz olan kişiler belirli bir süre boyunca belirli projelerde çalıştırılarak hem iş deneyimi kazanmaları hem de sosyal yardımlardan faydalanmaları sağlanır.

Toplum Yararına Program, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülmektedir. Programın amacı, işsizliği azaltmak, toplumun faydalanabileceği projeleri hayata geçirmek ve iş arayanlara geçici bir istihdam olanağı sunmaktır. Katılımcılar, projelerde farklı alanlarda çalışabilirler, örneğin çevre temizliği, park bakımı, kamu hizmetleri gibi çeşitli projelerde istihdam edilebilirler.

Personel Alımı Başvuru Şekli

İŞKUR'un Resmî Web Sitesini Ziyaret Edin: İŞKUR'un resmî web sitesi olan "www.iskur.gov.tr" adresine gidin.

İlk defa başvuru yapıyorsanız, web sitesinde ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekebilir. Zaten bir hesabınız varsa giriş yapın.

Verilmiş olan İŞKUR TYP iş ilan numaraları ile başvuru yapmak istediğiniz ilanı aratın.

İş ilanının ayrıntılar sayfasında genellikle bir "Başvur" veya "Başvurun" düğmesi bulunur. Bu düğmeye tıkladığınızda başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra "Başvuruyu Gönder" veya benzeri bir düğmeye tıklayarak başvurunuzu işverene iletebilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.