KPSS’Siz 223 Devlet Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

KPSS’Siz 223 Devlet Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

KPSS'siz devlet personel alımı başvuruları başladı. Kamu kurumu tarafından yayınlanan ilana göre 223 boş kontenjan açıldı. Başvuru şartları neler ve başvuru şekli nasıl öğrenmek için haberimizi okuyabilirsiniz.

223 kişilik kadrolu alımı yapılıyor. KPSS şartsız devlet personel alımı için başvuruları başladı. Geçtiğimiz günlerde başvuru kılavuzu kamu kurumu tarafından yayınlandı. KPSS'siz personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Alımı yapılacak unvanlar ise 37 Teknisyen alımı, 1 Restoratör, 3 Mimar, 1 Kimyager, 116 Mühendis, 39 Tekniker, 15 Ekonomist, 2 Biyolog, 3 Tercüman, 1 Peyzaj mimari, 5 Laborant, olacak şekilde kadro dağılımı yapıldı. 223 Kontenjan açıldı.

Yukarıda belirlenen unvanları alacak kurum ise İstanbul su ve kanalizasyon idaresi genel Müdürlüğü yapacaktır. Yani alımlar İstanbul'da iline yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu

Mühendis alımı için adayların çevre mühendisi ise, elektrik mühendisliği ise, bilgisayar mühendisi ise hangisine başvuru yapmak istiyor ise gerekli bölümlerden en az lisans mezunu olması gerekmektedir. Her mühendis alımı için olmasa da 8 kişilik mühendis alımında YDS sınavından İngilizce dersinden 70 puan almış olması gerekmektedir.

Tekniker alımı için alayların bilgisayar ve elektrik ve elektronik bölümlerinden gerekli olan herhangi birinden mezun olması gerekiyor.

Teknisyen alımı için adayların en az önlisans mezunu olması gerekmektedir. Lise mezunu olan kişiler arasından da alımlar yapılıyor.

Teknisyen alımı için olayların en az lise mezunu kişiler arasında mesleki eğitim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Adaylarda aranan özel şartlar ise 30 yaşını doldurmamış olma, belirlenen bölümlerden mezun olmamış dahi olsa MEB onaylı denklik belgesi sahibi olması, YDS sınavından mühendis alımları için gerekli puana sahip olma şartları aranıyor.

Kamu İşçi Alımı Başvuru Şekli

Kamu personel alımı başvuruları 15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlamış olup en geç başvuruları 19 Ağustos 2022 tarihinde yalnızca e-devlet üzerinden yapılabilecekle. adaylar başvurularını online olarak elektronik ortamda yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.