KPSS 2023/5 Tercih Kılavuzu Yayınlandı: Sağlık Bakanlığı Hastanelere 31 Bin 600 Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

KPSS 2023/5 Tercih Kılavuzu Yayınlandı: Sağlık Bakanlığı Hastanelere 31 Bin 600 Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Ölçme ve Seçme Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılmış olan son dakika açıklamasına göre KPSS tercih kılavuzu belli olmuştur. KPSS 2023/5 tercih kılavuzuna yer verilmekte ve bu açıklama ile kişilerin kadroları görmesi söz konusu olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 2023/5 Tercih Kılavuzu Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Yayınlanmakta olan tercih kılavuzuna göre kişilerin tüm kadroları ve hangi bölüme, ne kadar kişinin alınacağını görmesi muhtemeldir. Belirlenmekte olan kadrolara alım yapılacağı ve kişi sayısının da netleştiği açıklanmıştır. Sağlık alanında gerekli olan ve ihtiyaç dahilinde bulunan tüm alanlar için kadro açılmıştır. Hangi kadrolara alım yapılacak? Konusunda ise birden çok alan ve sağlık bölümünün alım yapacağını ifade etmek doğru olur.

Tercih Ücreti Ne Kadar?

Kişilerin tercihlerini yapmasından sonraki adım olarak tercih ücretlerini anlaşmalı olan bankalara ödemesi gerekmektedir. Bu nedenle de tercih ücreti tam olarak 30 TL olarak belirlenmiştir. Kişiler için birçok şekilde belirtilmekte olan anlaşmalı bankalar bulunmaktadır. Bunlardan istedikleri bankayı seçerek tercih ücretini ödemeleri mümkündür.

saglik-bakanligi.jpg

Sağlık Bakanlığı Alımı İçin Tercihler Nasıl Yapılır?

Tercihler ÖSYM üzerinden alınmaktadır. Kişiler tercih kılavuzunu inceleyerek buradan hangi kadro için tercih yapacaklarsa kodları ÖSYM aday işlemleri sitesinden iletecektir. Başvurular başlamakta olup kişilerin ÖSYM üzerinden tercih kılavuzuna göre başvurularını yapmaları beklenmektedir. Sağlık personeli tercihleri nasıl yapılır? Konusunda kişilerin bu adımları uygulaması gerekmektedir.

Tercih Ücreti Nereye Ödenir?

Kişilerin tercih ücretlerini yatırması ve sorunsuz şekilde ödeme gerçekleştirmesi için belirli bankalarla anlaşma sağlanmış ve tercih ücreti olan 30 TL bu bankalara ödenmektedir. Bu bankalar ise Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi bankalara ödenebilir.
Aynı zamanda Halkbank, İş Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Bankasına da kişiler tercih ücretlerini yatırabilir. ÖSYM kartlı ödeme sistemi ile de kişiler en pratik şekilde bu ödemeyi gerçekleştirebilir. Tercih ücreti nereye ödenir? Konusunda kişilerin tüm bu bankaların şubesinde, ATM’sinde ve de internet bankacılığında bu işlemi yapması mümkündür.

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık bakanlığı Tercihleri Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı Yeni İlan

Güncel ilan

Bakanlık ilanları

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.