KPSS 2021/4 tercih işlemleri son gün 23 Mart

KPSS 2021/4 tercih işlemleri son gün 23 Mart

Kamu personeli seçme sınavı KPSS 2021/4 tercih işlemleri 23 Mart 2021 tarihinde sona erecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bakanlığına alınacak olan kamu personelleri için şartlar ve başvuru şekli yazımızda.

KPSS 2021/4 kamu personeli alımı tercih işlemleri 23 Mart 2021 tarihinde sona eriyor. Adaylar başvurularını nasıl yapacak? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 30 kişi alımı için merkezi atama yöntemi kullanılmıştır.

Alımı yapacak şehirler ve kadro dağılımı; Adana 3, Ankara 7, Antalya 2, Bolu 1, Bursa 4, İstanbul 7, İzmir 1, Kocaeli 1, Samsun 1 ve Trabzon 3 olmak üzere dağılım yapılmıştır.

Tercih işlemleri 23 Mart 2021 tarihi bitimine kadar ÖSYM üzerinden yapılabilir. Adaylar tercihleri yaparken sıralamaya dikkat etmesi gerekmektedir. 30 tercihte il sıradan geriye doğru öncelik durumuna göre yapmaları gerekiyor.

ulastirma-ve-altyapi-bakanligi.jpg

MÜHENDİS ALIMI İÇİN İSTENEN ÖĞRENİM DURUMLARI

Jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, jeodezi ve haritacılık mühendisliği, harita mühendisliği, geomatik mühendisliği lisans programından mezun olmak.

İnşaat mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, makine ve üretim mühendisliği, makine ve malzeme mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Elektrik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Gemi makineleri işletme mühendisliği veya gemi makineleri mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Deniz ulaştırma işletme mühendisliği veya güverte lisans programından mezun olmak.

Başvuru yapılması için öncelikle kılavuzu inceleyin. Şartlar ve başvuru detaylarını tamamen inceledikten sonra başvuru yapın.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.