KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor

KOSGEB Ülke Geneli Başvuru ile Sözleşmeli Personeller Alıyor

KOSGEB bünyesine yapılan resmi kamu personel alım ilanları ile sözleşmeli çalışacak personeller alınıyor. KOSGEB personel alımı hakkında bilinmesi gereken her şey haberimiz içeriğinde.

KOSGEB olarak da bilinen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı bünyesinde çalıştırılacak sözleşmeli personeller alınacak. KOSGEB personel adaylarını 2020 ve 2021 yılı KPSS puanı ve YDS puanı esas alarak seçecek.

KOSGEB Sözleşmeli Personeller Hangi Birime Nasıl Alınacak

Alınacak sözleşmeli personeller kurumun Bilgi işlem daire başkanlığı bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli olarak 3 kişi alınacak. Personellerin seçiminde adayların 2020 ve 2021 yıllarında yapılan KPSS sınavında alınan puanın %75 i, YDS puanının %30 u toplanarak sınav puanı tespit edilecek.

kosgeb-kamu-personeli-alimi.jpg

Yapılacak olan puan sıralamasına göre alınacak personel sayısının 10 katı personel sözlü sınavına alınacak ve sözlü sınavdan alınan başarı puan sıralamasına göre 3 bilişim personeli seçimi yapılacak.

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı Diğer Başvuru Şartları

KOSGEB bünyesine alacağı sözleşmeli personel adaylarının memuriyet kanunu içeriğindeki memur genel şartlarını taşıması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Bilgisayar çevre birimleri donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dilinden asgari iki tanesini bilmesi ve bunu belgelemesi,

Erkek adaylar için askerlik hizmeti çağına gelmemiş olması ya da askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş, yedek sınıfına ayrılmış olmak şartları bulunmaktadır.

KOSGEB Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak

KOSGEB personel alım başvuruları şartları taşıyan personel adayları için 25 Ekim 2021 tarihinde başladı ve 12 Kasım 2021 tarihine kadar KOSGEB internet sitesi olan “kosgeb.gov.tr” adresinden yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.