KOSGEB Türkiye Geneli kamu personeli alımı nasıl gerçekleşir

KOSGEB Türkiye Geneli kamu personeli alımı nasıl gerçekleşir

KOSGEB Türkiye genelinde nasıl kamu personeli alımı yapmaktadır. Adaylar bu kurumda işe girebilmek için hangi özel ve genel şartlara sahip olması gerektiği detayları yazımızda…

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Türkiye genelinden kamu personeli alımı nasıl gerçekleştirir. Kobi uzman yardımcısı, bilişim personeli, büro personeli, VHKİ, şoför, hizmetli, güvenlik görevlisi gibi unvanlarda alımlar yapmaktadır. Adaylarda aranan şartlar ve başvuru süreçlerini sizler için inceledik..

KOSGEB tarafından kobi uzman yardımcısı unvanı alımları için adaylardan T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, askerlikle ilişiği bulunmaması, engeli bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezasının bulunmaması, KPSS puanı en az 70 olması, unvanın uzmanlığına göre iletişim fakültesi, hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, mühendislik veya mimarlık fakültesi lisans mezunu olması gibi genel ve özel şartlar istenmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaktadır. Kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü sınava davet edilerek sözlü sınav sonrası alım süreci bitiyor.

KOSGEB tarafından bilişim personeli unvanı alımları için adaylardan T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması, kesinleşmiş hapis cezası olmaması, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği bölümleri, mühendislik bölümlerinin herhangi birinden veya fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri, istatistik, matematik veya fizik lisans mezunu olması, en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olması, güncel programlama dillerinin en az ikisini bildiğini belgelemesi gibi genel ve özel şartlar istenmektedir.

Şartları taşıyan adaylar kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamalarının ardından uygulamalı, yazılı veya sözlü sınav sonrası atamalar yapılmaktadır.

KOSGEB tarafından memur statüsündeki atamalar ise kadro ihtiyacının belirlenmesinin ardından sözlü sınav usulü veya merkezi atama usulüyle atamalar yapılabilmektedir. Bu tür atamalarda KPSS puanı ve sıralaması öncelikli olmaktadır. Adaylardan başvuracakları unvana göre mezuniyet istenmektedir. Bunun yanı sıra bilgisayar sertifikası, sürücü belgesi gibi özel şartlar da istenebilmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.