KOSGEB Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı

KOSGEB Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), KPSS'li ve KPSS'siz olmak üzere gerçekleşecek olan Devlet personel alımı ilanı için ikamet şartının aranmadığı belirtildi. Şartların sağlanması halinde 81 vilayet.

Devlet Personeli Alımı İş İlanı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere devlet personel alımı yapacağını açıkladı. Farklı kadro ve pozisyonlarda yapılacak olan alım ilanı için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde 375 sayılı kanun hükmü kararnamesi göre işe alım gerçekleşecektir. Kamupersonelialim.com editör ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarına haberimizde yer verdik.

Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Söz konusu ilana müracaatta bulunmak isteyen adayların fakültelerin 4 yıllık lisans eğitim seviyesinde bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Aynı zamanda 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile birlikte matematik istatistik ve fizik bölümü mezunlarından da müracaatların kabul edileceği açıklanmıştır.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olan adaylardan alım yapılacaktır. Sizlerden güncel olmak kaydı ile güncel programlama dillerinden en az 2 tanesini bildiğinizi belgelemeniz istenmektedir.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirme ile ilgili bu sürecin yönetimi konusunda ücret tavanı 2 katını geçmeyecek olan kişiler için en az 3 yıl, diğerleri için ise en az 5 yıl olmak kaydı ile mesleki tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kurum tarafından merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere yapılacak olan personel alım ilanı için müracaatlar başlamıştır. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar için ise son başvuru tarihinin 17 Kasım 2023 olduğu açıklanmıştır.

Adaylar başvurularını e - devlet aracılığı ile KOSGEB kariyer kapısı, işe alım ve kariyer kapısı ilanları, resmi internet sitesi aracılığı ile elektronik olarak tamamlamaları gerekmektedir. Şahsen veya posta ile yapılacak olan müracaatlar değerlendirilme aşamasına alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.