Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat

Konya Büyükşehir 50 zabıta memuru alımı başvuruları 22-26 Şubat

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından duyurusu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı KPSS 65 puanla 50 zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. Türkiye genelinden başvurular 22-26 Şubat 2021 tarihlerinde hangi şartlarda ve nasıl ola

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı 50 zabıta memur alımı yapacağı duyurusu. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre KPSS 65 puanı bulunan adayla bu alıma başvuru yapabilecek. Türkiye genelinden başvuru kabul edileceği açıklandı. Başvuru tarihleri ise 22-26 Şubat 2021 olarak ilan edilmiştir.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

B sınıfı ehliyet sahibi olması, kamu personeli seçme sınavı KPSS 65 puanı bulunuyor olması ve 30 yaşını doldurmamış olması olarak belirtildi.

zabita-logo.jpg

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Zzabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karsısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

Boy ve kilo ölçüleri; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

B ehliyet sahibi olması isteniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

MÜRACAAT ADRESİ VE ŞEKLİ

Adaylar 22 Şubat 2021 ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında, konya.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.