Kızılay KPSS’siz Sağlık Personeli Alımı! En Az Lise

Kızılay KPSS’siz Sağlık Personeli Alımı! En Az Lise

Kızılay tarafından sağlık personeli alımı yapılacak. Güncel olarak yayımlanmış olan ilan incelendiğini, en az lise mezunu adaylardan KPSS şartı olmadan sağlık personeli alımı yapılacaktır. 5 farklı alanda alım yapılacaktır.

Sağlık Personeli Alımı İş İlanları

Kızılay kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadro ve pozisyonlarda en az lise mezunu adaylardan personel alımı yapacağını açıkladı. Alımlar, hemşire, yaşlı bakım teknikeri, sosyal yardım sorumlusu, klinik psikolog ve doktor kadrolarında gerçekleşecek olup ülkenin farklı yerlerinde istihdam sağlanacaktır.

Başvuru sırasında adaylardan ikamet şartının aranmadığı ve 81 şehirden müracaatların kabul edildiği açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detaylarını sizlere sunulmuştur.

Sağlık Memuru Alımı Başvuru Kriterleri

Kurum tarafından yayımlanan güncel ilan incelendiğinde, başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Hemşire kadrosuna başvuru yapacak olan adayların sağlık meslek lisesi veya üniversitelerin hemşirelik bölümlerinden mezun olmuş olması istenmektedir. Alanında en az 2 yıl mesleki deneyim kazanmış olan adaylardan yapılacak olan alım ilanı için bakım evi veya huzur evi deneyiminizin bulunması istenmektedir.

Yaşlı bakım teknikeri kadrosuna başvuru yapacak olan adayların ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olması veya ilgili alanda sertifika sahibi olması istenmektedir. Mesleki alanda en az bir yıl deneyim kazanmış olmanız gerekmektedir.

Sosyal yardım sorumlusu alımı şartları ise üniversiteden 4 yıllık Sosyal Hizmetler bölümünden mezun olmuş olmanız ve 5 yıl mesleki alanda tecrübe kazanmış olmanız gerekmektedir.

Zamanını etkin kullanabilen, analitik, düşünebilen ve çözüm odaklı kişilerden alım yapılacaktır.

Esnek çalışma saatlerine uygunluk göstermeniz beklenmektedir.

Microsoft Office programlarını etkin bir şekilde kullanabilen ve tercihen mesleki alanda sertifika programlarına katılmış olan adaylardan alım yapılacaktır. Tercihen, Kürtçe veya Arapça dilini biliyor olmanız istenmektedir.

Klinik psikolog alımı: Klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve ilgili alanda 3 yıl deneyim sahibi kazanmış olan adaylardan alım yapılacaktır.

Doktor kadrosuna başvuru yapacak olan adayların tıp fakültesi mezunu olması ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilir olması gerekmektedir.

Kızılay İş İlanı Başvuruları

Kurum tarafından yayımlanmış olan ilan için başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını https://basvuru.kizilaykariyer.com/ilan/site.aspx adresi üzerinden online olarak yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.