Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Rektörlüğü ve bağlı birimlerine sözleşmeli personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre lise, önlisans ve lisans mezunları nasıl başvuru yapacağı haberimizde…

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için başvuruların başladığını ilan etti. Giderleri özel bütçeden karşılanacak ve “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” doğrultusunda KPSS (B) grubu puan sıralaması üzerinden hemşire, sağlık teknikeri, röntgen teknikeri, diğer sağlık personelleri olmak üzere farklı pozisyonlarda tam olan 17 tane sözleşmeli personel alınacaktır. Alım Karaman şehrine yapılacaktır.

Başvuru İçin Genel ve Özel Şartlar

Başvuru adayların belirtilen özelliklere uyması ve Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde bulunan şartları taşıması gerekir.

Herhangi bir kurumdan emeklilik ya da yaşlılık ayığı almıyor olması.

Adayın başvurduğu pozisyona göre KPSS (B) grubu sınavına girmesi.

Tecrübe istenen alanlarda adaylardan başvuruda bulunacakları pozisyonda çalıştıklarına dair belgenin taranarak sisteme yüklenmesi.

Tecrübe istenen alanlar için adaylardan başvuru yapacakları alanda çalıştıklarını gösteren belgenin kontrol amacı incelenmesi gerekmektedir.

Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Başvurular ilanın Resmi Gazete de yayımlanmaya başladığı günden itibaren 15 gün içinde Üniversitemize ait web sayfasından duyurular bölümünde elektronik ortamlarda yapılacaktır..

Adaylar giriş yaptıktan sonra online başvuru sisteminde istedikleri pozisyonu seçerek istenen bilgileri tam olarak doldurup istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyerek başvuru tamamla butonuna tıklayarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklar.

Başvuru süresince güncelleme yapılmayacağı için tüm sorumluluklar adata ait olmaktadır.

Gerçeğe aykırı belge verenler hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

Başvuru Değerlendirme ve Sonuçları

KPSS puan sıralaması sonrasında asil ile yedek adaylar belirlenecektir. KPSS puanlarının eşit olması durumunda doğum tarihi önce olanı, şayet doğum tarihleri aynı ise mezuniyet diploma notu daha yüksek olan adaylara öncelik tanınacaktır.

İlan verilen pozisyonların her birinin beş katı daha fazla yedek aday belirlenecektir.

İlanda bulunmayan hükümler adına genel mevzuat hükümleri uygulanır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.