Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş)

Kamu’ya Düz memur Alımı ve İtfaiyeci Alımı (5-7 Bin TL Maaş)

Kamu kuruma düz memur alımı ve itfaiyeci alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre alımı yapılacaklara 5-7 bin TL arasında maaş verilecek. Kuruma başvurular nasıl yapılacak. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek.

Kamu kurumu düz memur alımı ve itfaiyeci alımı ilanı yayınlandı. Adaylarda aranan şartlar ile birlikte başvuru şekli paylaşıldı. İşe alınacaklara 5-7 bin TL maaş verilecek. Alımı Alucra Belediye Başkanlığı yapacak.

Yerel Yönetimler sayfası üzerinden 1 düz memur alımı, 1 V.H.K.İ memur alımı, 2 zabıta memuru alımı, 2 itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu.

Zabıta ve İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şartları

KPSS en az 55 puan almış olma, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma şartları aranıyor. Memur adayları için boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır. Önlisans sivil savunma, özel güvenlik ve koruma veya itfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümü mezunu olması gerekiyor.

Düz Memur Alım Başvuru Şartları

Önlisans düzeyinde eğitim veren meslek yüksekokullarının inşaat veya inşaat teknikerliği programlarının birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak. En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

VHKİ Başvuru Şartları

Fakültelerin iş idaresi ve iktisat veya iktisat programlarının birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olmak.

Başvuru İşlemi Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını 13 Ekim 2021 ile 15 Ekim 2021 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.00-17.00 arasında) Alucra Belediyesi (Mesudiye Mah. Hürriyet Cad. No: 272 Alucra/Giresun) adresinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.