Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı

Kamuya 78 Şehirde 250 Uzman Devlet Personel Alımı

Kamuya yeni personel alımları için resmi kamu personel alımı iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Kamu kurumu tarafından yapılan açıklamada ülkemizin 78 ilinde çalıştırılacak uzman personel alımı yapılacak.

Kamuya uzman personel alımı için yeni resmi iş ilanları yayınlamaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak ülke genelinde 78 şehire görevlendirilerek istihdamı yapılacak olan 250 uzman yardımcısı alımı hususunda gerekli açıklamalar yayınlandı. Tablo kılavuz iler birlikte haberin sonunda yer alıyor.

Kariyer Uzman Yardımcısı Devlet Personel Alımı

HMB bünyesine yapılacak kariyer uzman yardımcısı A grubu kadrolara Defterdarlık Uzman Yardımcısı ünvanı ile personel atamaları yapılacak.

Yapılan açıklamada uzman alımları için başvuru koşullarının taşınması haricinde bakanlık tarafından giriş sınavı yapılacak.

Yapılacak giriş sınavı Ankara da düzenlenecek ve giriş sınavı sözlü usulle yapılacak. Başvuru yaparak giriş sınavına katılmaya hak kazanan kişilere bakanlığın resmi internet sitesi adresi olan “hmb.gov.tr” adresi üzerinden ilan yapılacak kişilere yazılı bildirim yapılmayacak.

Defterdarlık Uzman Yardımcısı Kadroları Alım Şartları

Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı başvurusu için adayların sınavın düzenleneceği gün itibariyle 36 yaşından gün almamış olması,

Adayların lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu olmaları,

Adayların 2020 veya 2021 yıllarında düzenlenen KPSSP45, KPSSP46, KPSSP47, KPSSP48 puanlarından herhangi birinin asgari 70 olması gibi başlıca şartlar aranmaktadır.

HMB Kariyer Devlet Personel Alımı Başvuruları

Şartları taşıyan kariyer kamu personel alımı adaylarının 31 Ocak 2022 tarihi ile 11 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum