Kamuya 2022 KPSS’siz 549 Devlet Memuru Alımı Başlıyor

Kamuya 2022 KPSS’siz 549 Devlet Memuru Alımı Başlıyor

Bakanlık kamu personeli alımı iş ilanları yayınlanarak başvuru almaya başladı. Ticaret Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Kasım ayı içerisinde 549 kamu personeli alımı için ilan verdi. İşe alınacak personeller

Kamu Personeli Alımı İş İlanları Bakanlık Duyuruları

Bakanlıklar kamu personeli alımı ilanlarını Kasım ayı içerisinde de yayınlamaya devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı kendi bünyelerindeki eksiklikleri karşılamak üzere kamuya 549 kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. İşe alımlar lisans mezunu adaylar içerisinden belirlenecektir.

Alım Kontenjanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 memur alımı.

Ticaret Bakanlığı 419 memur alımı.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

Ticaret Bakanlığı bünyesinde yayınlanan memur alımı başvuruları 7 Kasım 2022 tarihinde başlayacak olup, 16 Kasım 2022 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacak olup, farklı yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yayınlanan devlet memuru alımı başvuruları 8 Kasım 2022 tarihinde başlayacak olup, 16 Kasım 2022 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular sadece online yapılacak olup; posta, e-posta vb. yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyenler için Ticaret Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alım kadroları şu şekilde olmuştur; 60 bilgisayar mühendisliği, 10 Ziraat Mühendisliği, 7 İnşaat Mühendisliği, 7 Makine Mühendisliği, 6 Kimya Mühendisliği, 5 Gıda Mühendisliği, 24 İstatistik, 62 İktisat, 55 Uluslararası İlişkiler, 50 İşletme, 50 Kamu Yönetimi, 50 Hukuk, 33 Maliye bölümü olmak üzere kontenjan dağılımı yapılmıştır.

Başvuru ekranı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Devlet Memuru Alımı Duyurusu

Hazine Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 130 İç denetçi alımı yapacak. İlana göre adaylar sınava tabi tutulacaktır. İlana göre 130 personelin eczacı, hakim, doktor, müdür, savcı diş hekimi, veteriner, mimar, subay, komiser, kaymakam, müşavir, avukat olduğu belirtildi. Yükseköğretim kurumlarının denkliği, müdür ve daha üstü unvanların 8 yıl deneyimli olması gerekmektedir, etik özgeçmişe sahip olmak, herhangi bir uyarı disiplinsizlik ve kınama cezaları almamış olmak, affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suçlarda ceza almamış olmak.

Bakanlık Kamu Personeli Alımı İş İlanları

kamuya personel alımları

güncel kamu personel alım ilanları

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum