Kamu Personeli Alımı Haberleri Google’da Sizlere Nasıl Sunuluyor?

Kamu Personeli Alımı Haberleri Google’da Sizlere Nasıl Sunuluyor?

Kamu personeli alımı sitesi olarak haberleri Google’da sizlere nasıl sunuluyor? Kamu iş ilanları, işçi alımı ilanları, personel ve memur alımı ilanlarından haberdar olabilmek için rehber hazırladık. İşçi alımı, İŞKUR iş ilanları ve fazlasını takip edin.

Kamu Personeli Alımı ekibi olarak iş ilanlarını hızlı ve doğru şekilde Google’da hemen sizlere ulaştırıyoruz. Yayınlanan ilanlara Bakanlıklar, müdürlükler, üniversiteler tüm kamu ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz. Kamu adaylarına yardımcı olmak amacıyla güncel ilanları siz adaylara hemen ulaştırıyoruz.

Kamupersonelialim.com sitesinde neler sunuluyor!

Devlet kurumlarında işe girmek istiyorsanız kamu personeli işe alım ilanlarını takip etmek kariyeriniz için doğru kararlar vermenize yarayacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanların işe girmesi veya kendini geliştirmesi açısından büyük rol oynamaktadır. Kariyerinizi keşfetmek veya bilgilerinizi paylaşmak istiyorsanız ilk adım olarak gereken şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Birçok kamu kurumları üniversite diploması istemektedir. Ayrıca kurumlar adayların deneyim ve uzmanlıklarına göre işe alım gerçekleştirmektedir. Simdi size 6 kategoriden bahsedelim. Kamu personeli alımı, memur alımı, işçi alımı, İŞKUR ilanları, askeri alımlar ve personel alımı kategorileri bulunmaktadır.

Kamu Personeli Alımı Nedir?

Kamu kurum ve kuruluşlarda devlete bağlı temel düzeyde meslek dalıdır. Kamu personeli sadece bir meslekten oluşmayıp binlerce mesleği barındıran bir daldır. Yani kısacası devlete bağlı kurumlarda işe girdiğinizde kamu çatısı altında olmuş oluyorsunuz. Kamu personeli unvanında çalışabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar kurumların belirledikleri kriterlere göre değişkenlik sağlamaktadır. Fakat 657 sayılı Devlet Memuru Kanunları şartlarını herkesin taşıması gerekmektedir.

Memur Alımı Nedir?

Memur alımı ise bir nevi kamu personeli ile aynı anlamda diyebiliriz. Memur alımında özel sektörler de alım yapmaktadır. Memur, bir sisteme bağlı olarak hizmetini yerine getirmekle görevlendirilen meslek grubudur. Memur alımında da 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu geçerlidir.

İşçi Alımı Nedir?

İşçi alımı unvanında birçok kamu, kurum ve özel sektörler alım gerçekleştirmektedir. İşçi, başkasının yararına el becerilerini ve kafa gücünü kullanarak ücretli çalışan kişiye denmektedir. İşçi, günümüz çağında en alt kademede bulunun sınıf olmakla birlikte en kalabalık meslek grubudur.

Askeri Alımlar Nedir?

Askeri alımlar olarak bir devletin askeri kurumlarına yapılan alımlar denmektedir. Türkiye’de Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma gibi askeri kurumların alım yaptığı meslek dalıdır. Her ülkenin askeri kurumları bulunmaktadır.

İŞKUR İş İlanları Nedir?

İŞKUR üzerinden gerçekleşen alımlarda daimi, tam zamanlı veya geçici olmak üzere yapılan meslek dalıdır. İŞKUR meslek grubunda alımlarda kamu, kurum ve özel sektörlerde ilan yayınlayarak alım gerçekleştiriyorlar. Başvuru şartları her kurumdan kuruma değişiklik gösterebilmektedir.

Personel Alımı Nedir?

Belirli mesleklerde ihtiyaç duyulduğu zamanda geçici olmak üzere görevlendirilmek için yapılan alımlardır. Alımlar genellikle sözleşmeli olmaktadır. Personel unvanında sözleşmeler mali yıla tabiidir. Yani yıl bitiminde yapılacak işe personel gerekiyor ise sözleşme yenileme yapılmaktadır. Eğer gerekmiyor ise sözleşme yapılmamaktadır. Personel meslek grubunda iki çeşit vardır. Birisi sözleşmeli diğeri ise kadrolu olmak üzere iki gruptur. Sözleşmeli personel ile kadrolu personel arasında farklar bulunmaktadır. Örneğin izin günlerinde, 1. Dereceden vefat olursa sözleşmeli personelde 3 gün olurken kadrolu personellerde 7 gün izin verilmektedir.

Kamu Personeli Alımı resmi iş ilanları haber sitesi olarak, kamu kurum ve kuruluşların resmi iş ilanlarının iş arayan lise ve üniversite mezunu adaylara hızlı bir şekilde resmi kurumların, cumhurbaşkanlığı, içişleri bakanlığı, sağlık bakanlığı, İŞKUR iş ilanları, askeri alımlar, adalet bakanlığı ve tüm bakanlıklar olduğu gibi güncel haberleri takip edebilir veya mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Twitter: Kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APLEE Telefonları cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonları cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonları cep uygulaması için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum