Kamu Personeli Alımı 40 Yaşla Dışişleri Bakanlığı Yapıyor

Kamu Personeli Alımı 40 Yaşla Dışişleri Bakanlığı Yapıyor

Kamu personeli alımı Dışişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlara duyuruldu. Bakanlık ilanlarına başvuru ve istihdam nasıl yapılacağı kılavuz şeklinde sunuldu. En az lise mezunu olan adaylar başvurularını nasıl yapacak.

Kamu Personeli Alımı Dışişleri Bakanlığı Duyurusu

Yayımlanan ilana göre üst yaş sınırı 40 olarak açıklanmıştır. Dışişleri Bakanlığı Los Angeles Başkonsolosluğu Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak şartı ile Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı yapıyor.

Bakanlık İlanlarına Başvuru Şartları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, 40 yaşın doldurmamış olmak, en az lise mezunu olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis yatmamış olmak.

Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı veya yüz kızartıcı suçlar işlememiş olmak, erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Adaylardan İstenen Belgeler Nedir?

Başvuru dilekçesi, özgeçmiş, türkü pasaportunun aslı veya fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, mezuniyet belgesi veya diploma belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf. belgelerine sahip adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Hangi Adrese Nasıl Başvuru Yapılacak?

Adaylar başvurularını Başkonsolosluğun “8500 Wilshire Blvd. Suite 900, Beverly Hills CA-90211” adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Gereken belgelere sahip ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuruları 15 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 22 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.