Kamu Personel Alımı! ÖSYM Devlet Personel Alımı

Kamu Personel Alımı! ÖSYM Devlet Personel Alımı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından resmi gazete de yapılan açıklamaya göre yüksek maaş ile bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personel alımı yapılacaktır. ÖSYM devlet personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Kamu personel alımı; ÖSYM sözleşmeli personel alımı yapıyor. İlana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi 6 sözleşmeli personel alımı yapıyor.

ÖSYM Devlet Personel Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir;

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak.

Dış kullanıcısı bulunan özel sektördeki sistem merkezlerinde bilgi güvenliği uzmanı veya bilgisayar ağları yöneticisi olarak en az 3 yıl çalıştığını belgelemek.

Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek.

Mevcut projelere yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

ÖSYM Devlet Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 31 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup 14 Şubat 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular http://www.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum