Kamu KPSS 60-65 puanla devlet memuru alımı ilanı

Kamu KPSS 60-65 puanla devlet memuru alımı ilanı

Kamu devlet memuru alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Belediye Başkanlığı tarafından verilen kamu personel alım ilanında en az KPSS 60-65 puanla VHKİ, Mühendis ve Tekniker alımı yapılacak. Şartlar nelerdir ve kimler başvurabilir.

KAMU DEVLET MEMUR ALIMI KPSS 60-65 PUANLA;

Kamu kurum ve kuruluşlarında daimi ve iş güvencesi ile yerleşmek isteyenler için yeni ilanlar yayınlanıyor.

Açıktan atama yoluyla yapılacak olan kamu personel alımı ilanında toplam 7 VHKİ, 1 tekniker ve 1 mühendis alımı yapılacağı duyuruldu.

6 kadroluk Veri hazırlama ve kontrol işletmeni unvanına başvuruda bulunabilmek için adayların herhangi bir lise veya dengi mezunu olması, KPSS puanı en az 60 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartları aranmaktadır.

1 kadroluk Veri hazırlama ve kontrol işletmeni unvanına başvuruda bulunabilmek için adayların Kamu yönetimi, İşletme veya İktisat bölümlerinden birinden mezun olması, ayrıca bilgisayar işletmenliği sertifikası veya bilgisayar dersini gördüğünü belgelemesi, KPSS puanının en az 65 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesinin olması şartları aranmaktadır.

1 tekniker alımı başvuruda bulunabilmek için adayların Bilgisayar teknolojisi ve programları bölümünden mezun olması, KPSS puanı en az 60 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartları aranmaktadır.

1 kadroluk mühendis alımı unvanına başvuruda bulunabilmek için adayların İnşaat mühendisliği bölümü mezunu olması, ayrıca bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar dersini gördüğünü belgelemesi, KPSS puanı en az 60 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesinin olması şartları aranmaktadır.

Ayrıca başvuruda bulunabilmesi için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu mahrumiyetinin bulunmaması, kasten işlenen suçlardan dolayı 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması, askerlikle ilişiğinin bulunmaması şartları da aranmaktadır.

kamu-devlet-memur-alim.jpg

Adaylardan istenen belgeler ve başvuru:

20 Mayıs 2021 tarihinden 24 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar başvuru süreci bulunmaktadır. Bu başvuru sürecinde adaylardan;

Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,

Diploma aslı ve fotokopisi,

ÖSYM sitesinden alınacak KPSS sonuç belgesi,

Askerlik beyanı,

Görev için engeli olmadığına dair beyanı,

2 adet biyometrik fotoğraf,

Sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,

Bilgisayar işletmenliği sertifikası veya dersi gördüğüne dair transkript,
Hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe ile birlikte Erzurum Köprüköy Belediyesi resmi internet sitesinden indirilecek olan başvuru formunun da doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu ve hazırlanan evraklar şahsen, e-posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.