Kamu İlanları! TİKA 41 Bin TL Maaşla KPSS’siz Memur Alımı Başladı

Kamu İlanları! TİKA 41 Bin TL Maaşla KPSS’siz Memur Alımı Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı 41 bin TL maaşla KPSS’siz memur alımı ilanına başvuruları başladı. Adaylar başvurularını 15 Aralık 2023 tarihi bitimine kadar yapacak. Kamu ilanları başvurusu açıklandı.

TİKA KPSS’siz Memur Alımı Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 41 bin TL maaşla kamu personeli alımı açıklamıştı. O ilanda başvuru süreci başladı. Kamu ilanları ile başvuru şartları ve şekli kılavuz halinde sunuldu. Kamupersonelialim.com olarak sunduk.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 15 Aralık 2023 tarihlerinde e-Devlet üzerinde TİKA Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaktır. b) İlanda belirtilen süre içinde yapılmayan, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. c) İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. d) Adaylar sözleşmeli bilişim personeli pozisyonlarından sadece birisini seçebilirler.

Kurum Personel Alımı Açıklaması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6'ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8'inci maddesi uyarınca, Başkanlığımızca gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 2 (iki) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Öğrenin Durumu Bölüm Şartları

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

(b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

TİKA başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.