Kamu ilanları: Belediye en az lise mezun 25 zabıta memuru alacak

Kamu ilanları: Belediye en az lise mezun 25 zabıta memuru alacak

Kamu ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Son yayınlanan ilanda lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasında 25 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Belediye personel alımı başvuru şartları detayları haberimizde…

Kamu ilanları arasında Belediye Başkanlığı bulunuyor. Belediye lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 25 zabıta memuru alacağını açıkladı. Zabıta alımı hangi yönetmelik ve hükümlere göre alınacağı detayları şöyle;

ZABITA MEMURU ALIMI 10 KİŞİ

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak; En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS 70 puan şartı aranmaktadır.

zabita-memuru-amblemi.jpg

ZABITA ALIMI 5 KİŞİ

Yerel Yönetimler, Mahalli İdareler; Mahalli İdareler (Zabıta), Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az KPSS 70 puanı olanlar başvuru yapabilecek.

ZABITA MEMURU ALIMI 5 KİŞİ

Beden Eğitimi ve Spor veya Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler; Halkla İlişkiler; Halkla İlişkiler ve Tanıtım; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Reklamcılık ve Halkla İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak; En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Adayların en az KPSS 70 puanı olması şart.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Lise mezunları için 2020-KPSS P94; önlisans mezunları için 2020-KPSS P93 ve lisans mezunları için 2020 KPSS P3puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Adaylar 30 yaşını doldurmamış olmak. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİH ARALIĞI

Şahsen başvurular 8 Mart 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında saat 16:00’a kadar (mesai günlerinde saat 10:00-16:00 arasında) Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 Pendik/İstanbul Pendik Belediyesi Merkez Binası 1. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.