Kamu Bülten; Belediye 10 Zabıta Memuru Alımı

Kamu Bülten; Belediye 10 Zabıta Memuru Alımı

Kumluca Belediyesi tarafından Zabıta memuru alımı kamu bülten şeklinde yapacağını duyurdu. Kumluca Belediye Başkanlığı tarafından Devlet Memurları Kanunu’na tabi tutularak Belediye Zabıta Yönetmeliğine bağlı toplamda 10 Zabıta Memuru alımı yapacak.

Kamu Bülten; Kamu Personel Alımı Duyurusu

Kumluca Belediyesi yayınladığı kılavuza göre Kamu Personeli Sınavından (KPSS) en az 60 puan ile 5 Lisans düzeyinde ve 5 Ön lisans düzeyinde mezun olan 10 Zabıta Memuru alımı duyurdu.

Memur Alımı Başvuru Özel Şartları

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen P3 ve P93 puan türlerinden en az 60 olması gerekmektedir. Daha önce çalıştığı kamu kurumlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmaması gerekir.  Adayların sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekir.

Başvuru Esnasında Adaylardan İstenilen Belgeler

Belediyenin internet sayfasında bulunan başvuru formu, Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, diploma aslı veya e-devlet’den barkotlu şekilde mezuniyet belgesi, yabancı okullar için YÖK’ten denklik belgesi, ÖSYM sitesinden KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi veya fotokopisi, 3 adet biyometrik fotoğraf, görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan, erkek adaylar için e-devlet’den askerliğe ilişkisi olmadığına dair belge istenmektedir.

Devlet Personel Alımı Başvuru Yeri ve Tarihleri

Adaylar, sözlü ve uygulama sınava katılabilmek için kılavuzda yazılan başvuru belgelerini 14 Şubat 2022 ile 16 Şubat 2022 tarihleri arasında posta yolu ile veya Merkez Mah. Halil Çıvgın Cd. No:5 Kumluca/ Antalya adresinde Kumluca Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne adayın kendisi müracaat ederek teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.