Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak

Kahramanmaraş En Az Lise Mezun 12 İtfaiye Eri Alacak

Türkiye genelinden başvuru yapılabilir yeni itfaiye eri alım ilanı yayınlandı. Kahramanmaraş itfaiye eri alımı başvuru şartlarını kılavuz şeklinde sundu. Kimler itfaiyeci olabileceği ve hangi tarihlerde başvuru yapılacağı paylaşıldı.

Kahramanmaraş 12 itfaiye eri alımı ilanı yayınlandı. Büyükşehir Belediye ilanına göre en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. İtfaiye eri alımı başvuru şartları ve şekli kılavuz halinde adayların erişimine sunuldu.

Adaylarda Aranan Özellik ve Şartları

1) Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

2) Meslek Yüksekokullarının elektrik, makine ve inşaat ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

3) Meslek Yüksekokullarının sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya ilk ve acil yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 14 Şubat 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/ Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum