JGK 83 Kamu İşçi Alımı Kadrolu ve KPSS’siz Yapıyor

JGK 83 Kamu İşçi Alımı Kadrolu ve KPSS’siz Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı 83 kamu işçi alımı ilanı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. JGK personel alımı 83 kadroda yapıyor. KPSS’siz personel alımı ilanlarına başvuru için İŞKUR ilan numaralarını haberde sunduk.

JGK Kamu Personeli Alımı İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı 83 kamu işçi alımı iş ilanları yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. En az ilkokul mezunu adaylar başvuru yapacak.

Adaylar başvurularını 00007959363 iş ilan numarası ile 8 Aralık 2023 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekiyor. İŞKUR ilanları KPSS’siz olarak yapılacak.

JGK Personel Alımı Özel Şartlar:

A- Ortaöğretim kurumlarından; konfeksiyon, tekstil konfeksiyon, hazır giyim, giyim, kesim, kadın/erkek terziliği, moda tasarımı, moda giysi tasarımı, tekstil, giyim teknolojileri, erkek/kadın giyim modelistliği, hazır giyim model makineciliği, model makinecilik, modelistlik, giysi kalıp tasarımı ve üretimi bölüm/dallarından birinden mezun olmak.

B- Konfeksiyon, tekstil konfeksiyon, hazır giyim, giyim, kesim, kadın/erkek terziliği, moda tasarımı, moda giysi tasarımı, tekstil tasarımı, giyim teknolojileri, erkek/kadın giyim modelistliği, hazır giyim model makineciliği, model makinecilik, modelistlik, giysi kalıp tasarımı ve üretimi bölümlerinden birine haiz kalfalık (kalfalık belgesi 3308 sayılı mesleki eğitim kanunun 16. maddesi kapsamına göre düzenlenmiş olacaktır) veya ustalık ya da usta öğreticilik(hangi branş/dala ilişkin alındığına yönelik ustalık belgesi de ibraz edilecektir) belgelerinden birine sahip olmak.

C- Noter huzurunda yapılacak kura çekimi, belge kontrolü, sözlü/uygulamalı sınav yeri, tarihi ve sonuçları jandarma genel komutanlığının resmi internet sayfasından ilan edilecektir (https://www.jandarma.gov.tr). Ayrıca adayların cep telefonuna sms yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Bu ilanlar tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

D- Adaylar belge kontrolüne gelirken T.C. kimlik kartı ve belgelerini(diploma, kalfalık, ustalık, usta öğreticilik) asılları ile birlikte fotokopilerinde getirecektir.

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum