Jandarma Genel Komutanlığı 104 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 104 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 4 unvanda 104 kamu personeli alımı gerçekleştireceğini ilan etti. Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı olarak garson, hizmetli, mütercim tercüman ve veteriner olmak üzere 4 unvanda personel alımı yapacak.

Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yeni 104 kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Sözleşmeli personel alımı için en az lise mezunu ve KPSS ’den en az 60 puan almış adaylardan alım yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı olarak 1 Veteriner Hekim, 1 Rusça Tercüman, 1 Garson ve 101 Hizmetli olmak üzere toplamda 104 personel alımı yapacak.

Jandarma Genel Komutanlığı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Görevini yapmasına herhangi bir sağlık sorunu olmaması,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,

Güvenlik ve arşiv soruşturmalarından olumlu sonuç almak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması,

Herhangi bir siyasi parti üyeliği olmaması,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Türk Silahlı Kuvvetleri ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak.

KPSS’ den P3, P93, P94 puan türlerinden en az 60, tercüman kadrosuna başvuran adaylar için ise YDS’ den (Rusça) en az 80 almış olmak gibi başvuru şartları bulunmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımının başvuru şartları dışında özel şartları da bulunmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı Devlet Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımına başvuracak olan adaylar 28 Ocak 2022 ile 13 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuruları yapmaları gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda online olarak Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi (https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris) adresi üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Posta yolu veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Adaylar sadece bir unvana başvurabilecekler.

Başvuru sonuçları, sınav yeri ve tarihleri Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi resmi internet sitesi (https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris) adresi üzerinden ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.