İtfaiye Mezbahanesi KPSS 60 Puanla İtfaiye Memuru Alımı Yapıyor

İtfaiye Mezbahanesi KPSS 60 Puanla İtfaiye Memuru Alımı Yapıyor

İtfaiye Mezbahanesi, Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre itfaiye memuru alımı yapıyor. KPSS 60 taban puan ile yapılacak olan bu alımlar için gerekli olan koşulları açıklanmıştır. Sürece dair detaylar yazımızda!

Son Dakika: İtfaiye Mezbahanesi KPSS 60 Puanla İtfaiye Memuru Alımı Yapıyor

İtfaiye Mezbahanesi, Kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 3 itfaiye memuru alımı yapacaktır. GİH 7. 8. ve 9. dereceli kadrolarda istihdam yapılacaktır. Adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P93 puan türünde 60 taban puanına sahip olması gerekmektedir.

İtfaiye Memuru Alımı Müracaat Kriterleri Açıklandı

İtfaiye memuru olmak isteyen adayların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış olmak şartıyla en az C sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir. Görevinizi yapmanızı engel olabilecek akıl hastalığı ve bedensel engelinin bulunmaması istenmektedir.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik ile ilişiğinin olmaması, muaf olması veya en az 2 yıl süreyle tecilli olması istenmektedir.

Gerçeğe aykırı belgeler ile başvuru yapan adayların müracaatları değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

Belediye İtfaiye Yönetmeliği esaslarına göre erkekler 1.67 m, kadınlar ise 1.60 m boyundan kısa olmaması gerekmektedir.

İtfaiye alım sınavı tarihine kadar 31 yaşından gün almamış olmanız istenmektedir.

Kamu Memur Alımı İlanına Müracaat Ne Zaman Başlayacak? Nasıl Yapılacak?

Rize İli Kaçkar İtfaiye Mezbahane ve Katı Atık Birliği Bünyesinde yayımlanmış olan ilana müracaatlar, 19 Haziran 2023 ve 7 Temmuz 2023 tarihleri arasında Birliğin Hizmet Binası İtfaiye Müdürlüğü’ne şahsen yapmaları gerekmektedir. Başvurularınızı mesai saatleri içerisinde yapmanız istenmektedir.

2023 İtfaiye Eri Alımı Eğitim Şartı

Meslek Yüksekokulların da (önlisans) okutulan itfaiyecilik ve yangın güvenliği, itfaiyecilik ve sivil savunma, itfaiyecilik veya sivil savunma bölümlerinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Diploma belgenizi ilanın son başvuru tarihine kadar almış olmalısınız.

Rize iş ilanları, 2023 itfaiye eri alımı, 2023 itfaiye memuru alımı, KPSS 60 itfaiye memuru alımı, son dakika iş ilan. Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.