İtfaiye Eri Alımı KPSS 60 Puanla Başvuru İşlemi Başladı

İtfaiye Eri Alımı KPSS 60 Puanla Başvuru İşlemi Başladı

İtfaiye eri alımı Devlet Memurlar Kanunu’nuna göre bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu memur alımı yapacağını duyurdu. Kamu personeli alımı başvuru şartları ve tarihleri haberimizde bilgi verdik.

İtfaiye eri alımı KPSS 60 puanla başvuru işlemleri başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS 60 puan ile 12 memur alımı yapıyor. Alım yapacağı kadrolar için özel şartlar bulunmaktadır. Adayların genel şartları ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Kamu Personeli Alımı

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun ve KPSS P94 puan türünden 60 alan adaylardan ise 2,

Meslek yüksekokullarının sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya ilk ve acil yardım ön lisans programlarının birinden mezun ve KPSS P93 puan türünden 60 alan adaylardan 7,

Meslek yüksekokullarının elektrik, makine ve inşaat ön lisans programlarının birinden mezun ve kpss p93 puan türünden 60 alan adaylardan 3,

Toplamda ise 12 devlet memuru alımı gerçekleştirilecek.

İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,

Herhangi bir suçtan dolayı mahkum bırakılmamak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması,

Görevini yapmasına akıl hastalığı veya bedensel hastalığı olmaması,

KPSS ’den 60 puan almış olmak,

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

30 yaşını doldurmamış olmak,

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Devlet İtfaiyeci Alımı İçin Başvuru Şartları ve Tarihleri

İtfaiye Eri alımına başvuruda bulunacak adaylar 14 Şubat 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekiyor. Adaylar başvurularını Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine giderek şahsen başvurularını yapması gerekiyor.

Hak kazanan adaylar 04 Mart 2022 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Hak kazanan adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınav 21 Mart 2022 ile 25 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.