İŞKUR En Az İlkokul Mezunu 5 bin 172 Personel Arıyor

İŞKUR En Az İlkokul Mezunu 5 bin 172 Personel Arıyor

İş arayan vatandaşların uğrak noktası olan İŞKUR, binlerce yeni iş ilanı duyurdu. Güncel olarak İŞKUR iş ilanları üzerinden yayımlanan ilanlar göre, birçok şehrimizde en az ilkokul mezunu olmak şartıyla 5 bin 172 personel aranıyor.

İŞKUR iş ilanları tarafından ardı ardına yayımlanan temizlik görevlisi alımı duyuruları dikkat çekiyor. Özel sektör firmalarının duyurularına göre, toplamda 5.172 temizlik görevlisi istihdam edileceği belirtiliyor. Başvuracak adaylardan en az ilkokul mezuniyeti şartı aranıyor. Her firmanın başvuru koşulları farklılık gösterebiliyor, bu nedenle adayların şartları dikkatle incelemeleri önem taşıyor.

Hangi şehirlere personel alımı olacak?

Temizlik görevlisi alımının yapılacağı iller arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Rize, Trabzon Şırnak, Adana, Manisa, Kocaeli, Gaziantep, Ankara, Antalya, Konya ve Kayseri gibi birçok şehrimiz bulunuyor.

Başvuru süreci İŞKUR üzerinden;

Başvurular, İŞKUR resmi web sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. İŞKUR kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları bölümünden ilgili alanları doldurup arama yaptığınızda, sizin için uygun olan ilanlara başvurabilirsiniz. Arama kısmına “temizlik görevlisi” yazıp arattığınız takdirde birçok şehirden toplamda 5 bin 172 ilan karşınıza gelecektir.

Temizlik görevlileri, çalıştıkları işletmelerin prensiplerine uygun olarak tüm temizlik ekipmanlarını etkili ve doğru bir şekilde kullanarak temizliklerini sağlarlar. Bu görevi yerine getirirken çevre koruma düzenlemelerine, mesleki verimlilik ve kalite standartlarına uyum sağlamaları gerekmektedir.

Temizlik görevlisinin görevleri arasında çalışılan alanın havalandırılmasını sağlamak, temizleme ve süpürme işlemlerini gerçekleştirmek, yüzeydeki kir ve tozları temizlemek, çalışma alanındaki çöpleri toplamak, camları silmek, zeminleri parlatmak gibi işler yer alır. Bu işleri yaparken kendi temizliklerine de özen göstermeleri önemlidir. Ayrıca, temizlik görevlileri vakumlama, otomatik süpürme, sanayi süpürgeleriyle üretim alanlarını temizleme, temizlik işleminden zarar görme ihtimali olan malzemeleri koruma gibi hususlardan da sorumludur.

Büyük üretim yapan işletmelerde, temizlik görevlileri üretim sahası içinde, idari ofis binalarında veya bina dışındaki genel temizlik alanında sorumluluk taşırlar. Bürolarda çalışan temizlik görevlileri tuvaletlerin, lavaboların, idari ofis camlarının, teknik donanımların, masaların, dolapların ve diğer yüzeylerin temizliğini yaparlar.

Üretim yapılan işletmelerde sahada çalışan temizlik görevlilerinin görevleri arasında ise makinelerin ve teçhizatın temizliği, saha zemininin toz, kir ve lekelerden arındırılması, üretim alanındaki lavaboların temizliği, dezenfektan solüsyonlarıyla hijyenin sağlanması, atık depolarının ve tıbbi/üretim atıklarının toplanması gibi işler bulunur.

Temizlik görevlileri, günlük, haftalık veya aylık temizlik planlarına göre görev ve sorumluluklarını yerine getirirler. Ayrıca, amirlerinin verdiği görevleri de üstlenip tamamlarlar.
Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR Resmi Sayfası: https://esube.iskur.gov.tr/

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.