İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı

İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS Sırasıyla 10 Kamu Personeli Alımı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu KPSS sırasıyla 10 kamu personeli alımı yayınladı. Kadın ve erkek koruma ile birlikte destek personelleri alacak. Lise önlisans ve lisans mezunları alıma nasıl başvuru yapacak.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Resmi gazete 20 Ekim 2021 sayısında kamu ilanları içerisinde KPSS sıralaması ile personel alımı yapılacağı yayınlandı. İlana göre koruma ve güvenlik görevlisi alımı, temizlik görevlisi alımı, kaloriferci alımı ve teknisyen alımı yapılacak. Alımı yapılacak personeller 3780 ile 7707 TL arasında maaş ödemesi yapılacak. Maaş tablosu kılavuz içerisinde yer alıyor.

Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihlerde Alınacak

Adaylar başvurularını 1 Kamım 2021 günü başlayıp, 12 Kasım 2021 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. E-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinden yapacaktır.

turkiye-insan-haklari-ve-esitlik-kurumu-kamu-memur-personel-alimi.jpg

Teknisyen Alımı Başvuru Şartları

Meslek liseleri veya teknik liselerin elektrik, elektronik bölümlerinden ya da elektrik elektronik teknolojisi alanından mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı 2 Bayan-3 Bay Şartları

En az önlisans mezunu olması gerekiyor. Bay adaylarda 175 cm ve bayan adaylarda 165 cm den kısa boya sahip olmaması isteniyor. Silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Genel Başvuru Durumları

Askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak. 2020 ya da 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucu en az 60 puan almış olmak (lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türünde).

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.