İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı

İçişlerine GİH Sınıfında Sözlü Sınavı ile 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kamu personeli alımı ilanı ile bakanlık bünyesine GİH sınıfında çalıştırılacak 15 kişi kamuya personel alınacak. İçişleri tarafından yapılacak bu kariyer iş ilanı personel alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ilan açıklamalar ile bakanlık merkez kadrolarında GİH sınıfında çalıştırılacak 15 kariyer Uzman Yardımcısı kamu personeli alımı yapılacak. İçişleri tarafından yapılan açıklamada İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna alınacak personeller 16 Aralık 2021 tarihi ile 17 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak sözlü sınavı ile belirlenecek.

İçişleri 2021 Personel Alımı Bölümlere Göre Boş Kadrolar

İçişleri 2021 yılı personel alımlarında Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları arasından KPSS P32 puanı esas alınarak 6 kişi,

Hukuk Fakültesi mezunu mezunları arasından KPSS P4 puanı esas alınarak 3 kişi,

İletişim Fakültesi mezunları arasından P3 puanı esas alınarak 2 kişi,

İnşaat Mühendisliği mezunları arasından P1 puanına göre 1 kişi,

Bilgisayar Mühendisi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölüm mezunları arasından P1puanına göre 3 kişi alınacak.

İçişleri Sözlü Sınavına 35 Yaşını Doldurmayanlar Katılacak

Yapılacak içişleri sözlü sınavına katılmak için adayların;

Devlet Memurları kanunu memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Sözlü sınavın düzenleneceği yılın Ocak ayı ilk günü esas alınarak adayların 35 yaşını doldurmamış, 36 yaşından gün almamış olması,

Sınavın yapılacağı süre içerisinde 29 Kasım 2021 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan ve istenilen puan türlerinden asgari 70 puan almış olmaları başlıca şartlar arasındadır.

İçişleri kariyer kamu personeli Başvuruları Kariyer Kapısı Portalı Üzerinden

İçişleri kariyer kamu personeli İçişleri Uzman Yardımcılığına şartları taşıyarak başvurmak isteyen adayların e devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını 24 Kasım 2021 tarihi ile 29 Kasım 2021 tarihleri arasında yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.