İçişleri Göç İdaresi 1309 Kamu Personeli Alımı (Kadro Dağılımları)

İçişleri Göç İdaresi 1309 Kamu Personeli Alımı (Kadro Dağılımları)

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1309 kamu personeli alımı için kılavuz yayınladı. Şehirlere kadro dağılımları sunulmuştur. Göç İdaresi Müdürlükleri başvuruları nasıl yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 1309 kamu personeli alımı şehirlere yapacağını duyurdu. Göç İdaresi Müdürlükleri sosyal çalışmacı, destek personeli, avukat ve koruma güvenlik görevlisi alımı yapacağını ilan etti. İlana göre hangi şehir kaç kişi olarak alınacağı detaylarını sundu.

İlan edilen tabloya göre lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Ortak Şartlar

Adaylar Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, ceza kanununa göre mahkumiyet giymemiş olması, erkek adaylar askerlikten tecilli, muaf veya yapmış olması, görevini yapmasına engel sağlık problemi olmaması ve 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması, KPSS sınavından en az 65 puanı olması ve daha önce kamu kurumundan çıkarılmamış olması gerekmektedir. Birden fazla ilana başvuru kabul edilmeyecektir.

goc-idaresi-memur-alimi.jpg

Avukat alımı için şartları; Hukuk fakültelerinden mezun olmak. Barodan veya noterden onaylı avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Sosyal Çalışmacı alımı başvuru şartları; Sosyal hizmet, sosyal hizmetler veya sosyal çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

Destek personeli (Şoför) alımı başvuru şartları; Lise veya dengi okul mezunu olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan değişiklik ile 01/01/2016 tarihi itibariyle yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak). 24 saat esasına göre vardiyalı ve/veya dış mekânda çalışmasına engel bir durumunun olmaması gerekiyor.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları; En az lise veya dengi okul mezunu olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde sayılan şartlara haiz olmak. Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum