İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvuruları

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli 22 Kamu Personeli Alımı Sınav Başvuruları

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Yayınladığı ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 22 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden ilana çıktı. İçişleri Bakanlığı yayınladığı ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 22 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar hakkında kurumca yapılan açıklama : “yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 22 (yirmi iki) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.” denildi. Yanı alımı yapılacak unvan olarak sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı fakat tam niteliği belirtilmedi.

Başvuru Genel Şartları

18 yaşını tamamlamış olma, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile suçlarından mahkum olmama, Kamusal haklardan mahrum bulunmama, Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmama, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almama şartları ile alınacaktır.

Sınava Başvurular Nasıl Olur

Başvuruda bulunacak kişiler için başvurular içişleri bakanlığının resmi internet adresi üzerinden “2021 yılı personel alımı başvuru formu” belgesini indirdikten sonra belirtilen tarihler arasında e-Devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar için şahsen veya posta yolu ile yapılacak müracaatlar kurumca reddedilecektir.

Öğrenim Şartı

Başvuru yapacak personellerin Üniversitelerin mühendislik, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri, bilgisayar ve teknoloji, istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olma şartlarının arandığı belirtiliyor.

Sınava Başvuru Tarihleri

Sınava başvurular 16 Ağustos 2021 sabah 8:00 tarihi itibari ile başvurular alınmaya başlayacak olup en geç müracaat tarihleri ise 22 Ağustos 2021 tarihinde saat 23:59 da sona ereceği belirtiliyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.