İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 35 Kamu Personel Alımı Başladı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi 35 Kamu Personel Alımı Başladı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi kamu personel alımı istihdamında bulunacak. İlana göre uzman yardımcısı alımı yapıyor. Başvuruları 31 Aralım 2021 de başladı ve 9 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı Bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personel alımı yapıyor. İlana göre 35 uzman yardımcısı alımı yapılacak. İlana göre adayların sınava tabi tutulacağı belirtilmiştir. Başvuru şartları ve tarihleri ilanda belirtildi. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek.

35 Uzman Yardımcısı Alımı İçin Kimler Başvuru Yapabilir;

18 yaşını doldurmuş olup 35 yaşını doldurmamış olmak.

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olması askerlikten muaf olması askerlikle ilişkisi bulunmaması gerekmektedir.

Adayların affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı yüz kızartıcı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ve ağır hapis yatmamış 6 aydan fazla ceza almamış olmaları gerekmektedir.

En az 4 yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yükseköğretim kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

2020 veya 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru Şekli Zamanı;

Başvurular 31 Aralık 2021 tarihinde başlamış olup 9 Ocak 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular cbiko.gov.tr linki üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Ankara şehrine alım yapılacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum