HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

HSK Düz Memur ve Hizmetli 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Kamuya yeni kadrolu kamu personeli alımı olarak alınacak son ilan! HSK düz memur alımı ve hizmetli alımı 10 kişi alıyor. HSK personel alımı için başvurular ne zaman yapılacak? Memur ve Hizmetli olmak isteyen adaylar nasıl başvuru yapacak?

HSK Düz Memur Alımı ve Hizmetli Alımı Duyurusu

Kamunun prestijli kurumlarından HSK tarafından resmi olarak yayınlanan son kamu personeli alımı iş ilanı ile kurum bünyesine 5 VHKİ düz memur, 5 kişi hizmetli personel alımı yapılacak. Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yapılan bu iş ilanı ile alınacak kişiler DMK ya göre 10 dereceli kadroda 2 kişi, 9 dereceli kadroda 3 kişi toplamda 5 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile 10 dereceli kadro ile çalıştırılmak üzere 5 kişi hizmetli olarak alınacaklar.

Başvuru yapacak olan adayların seçiminde ise 2020 yılında düzenlenen KPSS puanı esas alınarak uygulamalı veya sözlü sınav ile mezuniyetlerine göre alımlar yapılacak.

Başvuru Yapacak Adayların Taşıması Gereken Genel Şartlar

Adayların Tük vatandaşı olması,

DMK memuriyet genel şartlarını taşıması,

Adayların Lisans, önlisans ve lise mezunu adaylar için düzenlenen KPSS-2020 sınavının düzenlendiği yılın Ocak ayının ilk günü esas alınarak 36 yaşından gün almamış olması,

Askerlik durumu olarak adayların askerlik ilişiği olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerliğini yapmış olması ya da tecil ettirmiş olması,

Mesleğini sürekli olarak icra etmesine engel zihinsel rahatsızlığı olmaması şartları bulunmaktadır.

HSK Hizmetli 5 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

HSK hizmetli kadrolarına alınacak 5 kişi için adayların;

Öğrenim şartı olarak en az lise mezunu olması,

2020 yılı KPSS sınavı lisans mezunları için P3 puanı, önlisans mezunları için P93, lise mezunları için P94 puanı en az 60 olması, sonuç belgesi olması şartları bulunmaktadır.

Düz Memur VHKİ Personel Alımı Başvuruları

Düz memur VHKİ personel adaylarının 2020 yılı KPSS sınavından lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93, lise mezunları için P94 puanının en az 70 olması,

Adayların lisans, ön lisans bilgisayar, adalet, adalet meslek lisesi ya da diğer liselerin ticaret, bilgisayar bölümü mezunu olmaları,

Düz lise mezunu adayların ise MEB onaylı ya da kamu kurumları tarafından düzenlenen eğitimler sonrası daktilo ya da bilgisayar sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir.

HSK Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

HSK personel alımında Ankara başvuru şartlarını taşıyan ülke genelinden tüm adayların 4 Ekim 2021 tarihi ile 8 Ekim 2021 tarihleri arasında HSK resmi internet sitesi üzerinden “hsk.gov.tr” iş talep formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte kuruma bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.