HSK Devlet Personeli Alımı Hakkında Yeni Açıklama

HSK Devlet Personeli Alımı Hakkında Yeni Açıklama

Resmi gazete üzerinden HSK devlet personeli alımı hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Kamu kurumlarında istihdam etmek isteyenler için HSK yeni bir açıklamada bulundu. Kamu personel alımı için işte yeni açıklama!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, kadrolu personel alımı yapacağını ilan etti. Kamu personeli alımı HSK geçtiğimiz günlerde personel alımı yapacağını duyurmuştu. Memur alımı hakkında yeni açıklama geldi. Devlet memuru alımı iş ilanlarına başvuru yapacaklar için işte yeni açıklama…

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

Kamu personeli alımı başvurusu yapacaklar için adaylarda aranan şartlar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma, kamusal haklarından mahrum olmama, arşiv ve güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, devlet düzenine karşı suç işlememiş olmak vb. şartlar ile personel alımı yapılacağı ilan edilmişti.

Devlet Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA adresine başvuruda gerekli olan belgeler ile birlikte 9-11 kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmekteydi.

Kurul Açıklaması;
“Kurulumuzda istihdam edilmek üzere 21/10/2022 tarihli ve 31990 sayılı Resmi Gazetede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında ve Kurulumuz resmi internet sitesinde yayınlanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi gereğince alınacak 6 (altı) veri hazırlama ve kontrol işletmeni alım ilanımız, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Sınav Komisyonunun 24/10/2022 tarihli ve 2 sayılı kararıyla ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.”

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.