HSK 10 Kamu Personeli Alımı (VHKİ ve Hizmetli Başvuru Formu)

HSK 10 Kamu Personeli Alımı (VHKİ ve Hizmetli Başvuru Formu)

Hakimler ve Savcılar Kurulu 10 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımı yapılacak veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile hizmetli alımı yapılacak. HSK ilanına başvuru formu sayfa sonunda sunuldu.

HSK 10 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Hakimler ve Savcılar Kurulu veri hazırlama kontrol işletmeni ve hizmetli alımı yapıyor. Yayınladığı ilan ile başvuru tarihi ve şeklini adayların erişimine sundu. Başvuru yapacaklar için başvuru formunu sundu.

Hizmetli Alımı

İş talep formu gerekmektedir.

En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belge gerekiyor. KPSS-2020 sınav sonuç belgesi gerekmektedir.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Alımı

İş talep formu istenmektedir.

Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar bakımından öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği (Noter tarafından veya belgeyi veren öğretim kurumunca onaylanmış olması ya da aslı görülmek suretiyle HSK Genel Sekreterliğince onaylanması gerekmektedir).

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olanlar bakımından ise başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasının aslı veya örneği (Noter tarafından veya belgeyi veren öğretim kurumunca onaylanmış olması ya da aslı görülmek suretiyle HSK Genel Sekreterliğince onaylanması gerekmektedir).

KPSS-2020 sınav sonuç belgesi istenmektedir.

HSK Başvuru Şekli ve Tarih Aralığı

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ve benzeri yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurular 4 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 08 Ekim 2021 tarihi mesai bitimi (saat:17:30) itibarıyla sona erecektir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Başvuru formu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.