Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı

Helal Akreditasyon Kurumu 3 Memur ve Kamu Personel Alımı

Helal Akreditasyon Kurumu 29 Aralık 2021 Resmi Gazete duyurusuna göre 3 memur ve kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum alımı sınav şekli ile yapacak. Helal kurumunda nasıl memur olunur?

Helal Akreditasyon Kurumu Memur ve Kamu Personel Alımı

Resmi Gazete 29 Aralık 2021 duyurusunda kuruma 3 kadroda alım yapılacağı ilan edildi. Helal Kurumunda nasıl memur olunur şartları paylaşıldı. Merkez Ankara adresine alım yapılacak.

Memur Alımı Başvuru Koşulları

01/01/2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar).

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, Tablo 1’de belirtilen puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 5 (beş) yıl içerisinde ÖSYM tarafından yapılan İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, Tablo 1’de belirtilen veteriner ve ilahiyat öğrenim dalından ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak (Belirtilen bölümler dışındaki bölümlerden veya yurtdışındaki üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.).

Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını 10 Ocak (10:00) ile 11 Şubat 2022 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Helal Akreditasyon Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.