Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Kontenjanlık Personel Alımı (Kamu İlanı)

Hazine ve Maliye Bakanlığı 50 Kontenjanlık Personel Alımı (Kamu İlanı)

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde bulunan 50 kontenjanlık açık kadroya alınacak memurlar için iki ayrı sınav yapılacak. Giriş sınavının yazılı bölümü 04.03.2023 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Başvurular 16 Ocak’ta başladı!

Toplam 50 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapılmak üzere memur adayları için giriş sınavı yapılacaktır. Giriş sınavına katılım için başvuruda bulunan adayların bazı şartları sağlıyor olması beklenmektedir. İşte detaylar.

50 Personel Alımı için Hangi KPSS Puan Türlerine Bakılacak?

KPSS P1 KPSS P2, KPSS P3, KPSS P4, KPSS P12, KPSS P13, KPSS P14, KPSS P18, KPSS P19, KPSS P23, KPSS P24, KPSS P44 ve KPSS P48 puan türleri üzerinden toplamda elli adet Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. Memur alımları, eğitim bölümlerine göre toplamda 11 gruba ayrılmıştır. Bu gruplar nelerdir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı Grupları ve Kontenjanları

1.Grup: Hukuk. Kontenjan sayısı 4.

2. Grup: İstatistik. Kontenjan sayısı 11.

3. Grup: İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler. Kontenjan sayısı 7.

4. Grup: Ekonometri. Kontenjan sayısı 7.

5. Grup: Elektrik Elektronik Mühendisliği. Kontenjan sayısı 3.

6. Grup: Bilgisayar Mühendisliği: Kontenjan sayısı 7.

7. Grup: Endüstri Mühendisliği. Kontenjan sayısı 4.

8. Grup: Hukuk. Kontenjan sayısı 1.

9. Grup: Ekonometri. Kontenjan sayısı 2.

10. Grup: Bilgisayar Mühendisliği. Kontenjan sayısı 2.

11.Grup: Endüstri Mühendisliği: Kontenjan sayısı 2’dir.

Maliye Uzman Yardımcıları Hangi İllere Atanacaklar?

Maliye Uzman Yardımcıları iki ilde görevlendirilmek üzere işe alınacaklar. İlk 7 grup Ankara, 8 inci grupta dahil olmak üzere 11 inci grupta dahil olmak üzere aradaki tüm gruplar İstanbul iline atanacaklardır. Her ne kadar İstanbul iline atanacak olan personeller olsa da adayların tamamı Ankara’da sınava katılacaklardır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı Sınavı Ne Zaman?

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki ayrı basamakta gerçekleşecektir. Yazılı sınav tarihi 04 Mart 2023 tarihi olarak belirlenmiştir ve sınav şekli klasiktir. Yazılı sınav, iki farklı oturumda tamamlanacaktır.

Sınav; 4 Mart 2023 Cumartesi günü olup, Ankara ilinde yapılacaktır. Sınava katılım hakkı kazanan adaylar ve adayların sınav yerleri, sınavdan en az 10 (gün) öncesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi sitesinde durulacaktır.

Personel Alımı Sınavına Başvuru Tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı kadrosunda ‘Maliye Uzman Yardımcısı’ unvanı ile çalışmak isteyen adaylar, başvurularını 16.01.2023 günü saat 09:00 itibariyle yapabileceklerdir. Son başvuru kabulü ise 27.01.2023 günü saat 18:00’da gerçekleşecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum