Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 Kamu Personeli Alımı Resmî Gazete

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 Kamu Personeli Alımı Resmî Gazete

Hazine ve Maliye Bakanlığı Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan ilana göre 2 kamu personeli alımı yapılacaktır. 2 farklı grup da yapılacak olan alım için kurum tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir. İlan kılavuzu haberde verildi

Resmî Gazete İş İlanları

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 kamu personeli alımı yapılacaktır. Uzman personel kadrosunda yapılacak olan alımlar için 15 Ekim 2023 tarihinde başvurular başlayacaktır. 81 şehirde yaşayanlardan müracaatlar kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak haberin içeriği verilmiştir.

Kamu Personeli Alımı İş İlanı Kriterleri Nedir?

1. Grup uzman personel alımı: Üniversitelerin lisans düzeyinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerinden mezun olmanız istenmektedir.

KPSS ŞARTI: KPSS P – 10 puan türünde en az 80 puan almış olmanız gerekmektedir.

2. Grup uzman personel alımı: 4 yıllık Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden en az birinden diploma belgesi almış olmanız istenmektedir. Bilgi teknolojileri alanında 3 yıl deneyim kazanmış olmanız gerekmektedir.

KPSS ŞARTI: KPSS P – 3 veya P – 12 puan türlerinde asgari 80 puan almış olmanız gerekmektedir.

Devlet Personeli Alımı Sınavla Yapılacak

Bakanlık tarafından işe alınacak olan personeller belirlenirken, sözde sınav olmak üzere tek aşamalı sınav yapılacaktır. Adaylar KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puana sahip olandan başlanarak bölümler için belirtilen kontenjanın 4 katı kadar aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından sınavlara ilişkin bilgiler, kariyer kapısı resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapan kişiler ulaşabileceklerdir. 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almış olan adaylar sınavda başarılı sayılacaklardır. Sözlü sınavlar Türkçe ve İngilizce dillerinde gerçekleşecektir.

Personel Alımı Müracaat Şekli

Başvurular 15 Eylül 2023 tarihinde başlayıp 15 Ekim 2023 tarihinde son bulacaktır. Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden online olarak başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şahsen veya posta ile müracaat kabul edilmeyecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.