Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 Kamu Personeli Alımı (6-11 Bin Maaş)

Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 Kamu Personeli Alımı (6-11 Bin Maaş)

Hazine ve Maliye Bakanlığı 18 kamu personeli alımı duyurusu yaptı. Bakanlık alımı yapılacaklara 6 ile 11 bin TL maaş verecek. Maliye Bakanlığı personel alım şartları neler? Kimler bu alıma nasıl başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu
Bakanlık ilanları ile 18 personel alımı şartları vatandaşların erişimine açıldı. Başvuruları nereden ve nasıl alınacağı açıklandı. Alımı yapılacak personellere 6 ile 11 bin TL maaş verilecek.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

Ayrıca fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak(Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler).

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekiyor.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Adresi ve Şekli

Başvurular 1 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar hmb.gov.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli Başvuru Formu’nun” doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak ve imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte, en geç 1 Temmuz 2021 tarihine kadar Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne (Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü A Blok Belge Yönetimi ve İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü 3. Kat 333 Nolu Oda Devlet Mah. Dikmen Cad. TBMM Karşısı Dikmen/ANKARA) adresine şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.