Hazine Ve Maliye Bakanı Açıkladı! 100 Bin Kamu Personeli Alınacak

Hazine Ve Maliye Bakanı Açıkladı! 100 Bin Kamu Personeli Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı! İstihdam edilmek üzere 100 Bin kamu personeli alımı olacak. Bakan Nebati tarafından yapılan Son Dakika açıklamasına göre açıklanacak yeni proje kapsamında görevlendirilmek üzere kamu personeli alımı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Eylül 2022 Salı günü açıklanacak olan yeni 250 bin konut projesi için kamu personeli alımı yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı! Proje kapsamında istihdam edilecek 100 Bin Kamu Personeli Alınacak. Açıklanacak yeni projeyle ilgili bilgiler de duyurulmaya devam ediyor. İstihdam yaratması açısında çok büyük katkı sağlayacak projeyle ilgili açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün açıklanması bekleniyor.

Proje Kapsamında 250 Bin Konut Yapılması Hedefleniyor

13 Eylül 2022 Salı günü itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detayları ve şartları açıklanacak projeyle ilgili 1 Milyonu aşkın vatandaş için önemli gelişmeler yaşanacak. Açıklanacak Proje kapsamında 250 Bin konut yapılacağı düşünülüyor. Öncelikli olarak Emekliler, İşçiler, Öğrenciler, Şehit Yakınları, Gazi ve Engelli vatandaşların yararlanması sağlanacak olan proje için başvurular açıklamanın ardından belli olacak.

Projede Hangi Bakanlıklar ile Çalışma Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamalara göre Sosyal Konut Projesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte başlatılacak. Proje kapsamında 250 Bin yeni konut inşa edilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteği ile birlikte 1 milyondan fazla vatandaşın hizmetine sunulacak.

100 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

Yapılacak yatırımların neticesinde proje bütçesinin 1 Trilyon 500 Milyar TL’yi aşacak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük Sosyal Konut projesi olacağı hedefleniyor. Proje ile birlikte 100 Bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.