Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettişi Yardımcısı Alımı Kılavuzu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Vergi Müfettişi Yardımcısı Alımı Kılavuzu

Hazine ve Maliye Bakanlığı yayınladığı ilana göre 300 vergi müfettişi yardımcısı alımı yapıyor. Bakanlık ilanına göre giriş sınavı uygulanarak alım yapılacak. Türkiye genelinden başvurular nasıl alınacak ve hangi şartlarda başvuru kabul edeceği bilgileri

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Müfettiş Yardımcısı Alımı Sınavı

Bakanlık yayınladığı kılavuz ile kamu personeli alımı nasıl ve hangi şartlarda yapacağını paylaştı. Kurum ilanına göre Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek. Kariyer yapmak isteyenler aşağıda sunulan kılavuzu dikkatli inceleyiniz.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Alımı Giriş Sınavı Duyurusu

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER:

Sınavı Açan Birim: Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Atama Yapılacak Kadro Ünvanı ve Sayısı: Vergi Müfettiş Yardımcısı, 300. (Alımı yapılacak 300 Vergi Müfettiş Yardımcısının 270’i İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Hukuk Fakültesi mezunları arasından, 30’u ise Mühendislik Fakültelerinin aşağıda detaylarına yer verilen bölümlerinden mezun adaylar arasından seçilecektir.).

KPSS Puan Yılı, Türleri ve Taban Puan: ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları için KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ÖSYM tarafından 2022 ve 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının; endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, fizik mühendisliği, kimya mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik mühendisliği bölümü mezunları için KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar.

Yazılı ve Sözlü Sınav Esası: Giriş sınavı; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları için önce dört oturumda klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava çağırılmazlar.

Giriş sınavı; endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, fizik mühendisliği, kimya mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik mühendisliği bölümü mezunları için önce tek oturumda çoktan seçmeli (test usulü) ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava çağırılmazlar.

SINAV TARİHİ VE YERİ:

Giriş sınavı; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları için klasik usulde 23-24 Mart 2024 (Cumartesi ve Pazar Günleri) tarihlerinde Ankara'da sabah ve öğleden sonra olmak üzere toplam dört oturum halinde yapılacaktır.

Giriş sınavı; endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, fizik mühendisliği, kimya mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik mühendisliği bölümü mezunları için test usulünde 23 Mart 2024 (Cumartesi Günü) tarihinde Ankara'da sabah olmak üzere tek oturum halinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.